Tříkrálová sbírka Diecézní charity Litoměřice překonala loňský rekord o více než 130.000Kč! Zobrazit fotogalerii
25. ledna 2023 Naše články

Tříkrálová sbírka Diecézní charity Litoměřice překonala loňský rekord o více než 130.000Kč!

Diecézní charita Litoměřice vyslala do obcí a měst na tři sta dobrovolníků, kteří prvních patnáct lednových dní koledovali a žehnali lidem. Tři králové měli k dispozici celkem 160 úředně zapečetěných pokladniček. V uplynulém týdnu začalo průběžné rozpečeťování a počítání vykoledovaných peněz.

"Dnes došlo k otevření posledních kasiček a již je znám jejich konečný obnos: 646.750Kč. Pokud k tomu přičteme i bezhotovostní platby, aktuální výsledek je k dnešnímu dni 659.350Kč,“ oznamuje Veronika Krištofová, koordinátorka Tříkrálové sbírky litoměřické diecéze. „Obsah pokladniček v loňském roce byl ve výši 502.988Kč, po započítání bezhotovostních plateb byl celkový výtěžek 525.371Kč. Rozdíl oproti loňsku je tedy více než 130.000Kč,“ dodává Krištofová.

„Výsledek letošní Tříkrálové sbírky nás velmi mile překvapil. Vážíme si toho, že nám dárci zachovali přízeň i v této, pro mnohé nelehké, době. Jen díky těmto darům můžeme skutečně pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují: seniorům, nemocným, handicapovaným, rodinám v těžké životní situaci apod.“, s vděčností říká Mgr. Karolína Wankovská, DiS., ředitelka Diecézní charity Litoměřice.

„Děkujeme všem, kteří se do Tříkrálové sbírky zapojili, zejména dobrovolníkům, koledníkům, starostům, základním školám a především dárcům, kteří mají doslova srdce na dlani,“ děkuje Eva Hadašová, tisková mluvčí Diecézní charity Litoměřice.

Ačkoli tři krále v ulicích už nepotkáte, Tříkrálovou sbírku je možné podpořit až
do 30. 4. 2023 prostřednictvím Online koledy na webových stránkách www.trikralovasbirka.cz.

Některé Charity v litoměřické diecézi na otevření kasiček stále čekají. Konečný výsledek za celou diecézi tak ještě není znám. „Zbývá nám rozpečetit 197 pokladniček z 1013 zapečetěných. Pokud do vykoledované částky započítáme i bezhotovostní platby, je k dnešnímu dni výtěžek v naší diecézi ve výši 3.012.774Kč. Loni se v celé litoměřické diecézi podařilo vykoledovat 3.095.988Kč,“ upřesňuje Hadašová.

O finálním výsledku Tříkrálové sbírky v celé litoměřické diecézi Vás budeme informovat.