Naše články

Nové vozidlo může zajistit domácí péči pro více klientů. Charita vyhlásila sbírku.
8. prosince 2021 Naše články

Nové vozidlo může zajistit domácí péči pro více klientů. Charita vyhlásila sbírku.

Chomutov. Jirkov. I ostatní okolní obce. To vše spadá do území Charitní domácí péče v Chomutově. Není výjimkou, když během jedné osmihodinové směny pečovatelka za svými klienty ujede desítky kilometrů. „Aby bylo možné zajistit provoz naší terénní služby, je nutné obnovovat a rozšiřovat vozový park. Z tohoto důvodu jsme vyhlásili sbírku, jejíž výtěžek bychom rádi využili na nákup nového automobilu,“ vysvětluje vedoucí Charitní pečovatelské služby v Chomutově Pavla Smilov.

25. listopadu 2021 Naše články

Prosíme o pomoc: sbírka zimního ošacení

Diecézní charita Litoměřice vyhlásila sbírku zimního ošacení. "Nouze je především o bundy a kabáty, případně boty", říká vedoucí charitního šatníku v Litoměřicích Marta Zachová.

Charita zapůjčí Německu 200 vysoušečů
31. srpna 2021 Naše články

Charita zapůjčí Německu 200 vysoušečů

V první polovině července zasáhly západní Evropu silné bouře s vydatnými srážkami, které následně vyvolaly rozsáhlé povodně v Německu, Belgii, Nizozemsku. V Česku pak působily škody zejména v Dolní Poustevně a Lobendavě. Jednou z nejvíce zasažených oblastí byly spolkové země Porýní-Falc a Severní Porýní-Vestfálsko.

Povodně se nevyhnuly ani litoměřické diecézi
23. července 2021 Naše články

Povodně se nevyhnuly ani litoměřické diecézi

Během uplynulého víkendu zasáhly oblast litoměřické diecéze vydatné srážky. V důsledku těchto srážek a dosavadního nasycení řek došlo v některých oblastech k záplavám. Zasaženy byly obce na Děčínsku, Šluknovsku v Ústeckém kraji a obce na Liberecku a Českolipsku v kraji Libereckém.

Diecézní charita pomáhá ve Stebně
2. července 2021 Naše články

Diecézní charita pomáhá ve Stebně

Stebno na Podbořansku minulý čtvrtek zasáhl bouřkový jev zvaný downburst. Tato obec je na rozhraní dvou diecézí: plzeňské a litoměřické. Z tohoto důvodu došlo ke spolupráci obou diecézních charit.

Informace k přírodní katastrofě na jihu Moravy
25. června 2021 Naše články

Informace k přírodní katastrofě na jihu Moravy

Diecézní charita Litoměřice je v průběžném kontaktu s kolegy z Diecézní charity Brno prostřednictvím národního koordinátora pro mimořádné události. Charitní kolegové a kolegyně zahájili aktivity pomoci. Z krizového fondu Charity Česká republika byla prozatím uvolněna částka 500.000,- Kč.

Jarní pohledová výzva aneb pojďme dělat radost
22. března 2021 Naše články

Jarní pohledová výzva aneb pojďme dělat radost

Diecézní charita Litoměřice spouští novou akci: Jarní pohledovou výzvu aneb pojďme dělat radost. Výzva je určena pro všechny, kteří chtějí udělat radost a zpříjemnit současnou situaci obyvatelům domovů pro seniory. Mnozí z nich, s ohledem na aktuální nařízení, nemají možnost vidět své blízké, někteří je ani nemají. Pojďme jim udělat radost. Vykouzlit úsměv na tvářích. Rozptýlit je. Vyjádřit Vaši podporu můžete i pracovníkům těchto zařízení: zdravotním sestrám, pečovatelkám, sociálním pracovníkům.

Koledníci přijdou. Možná jen ONLINE.
21. prosince 2020 Naše články

Koledníci přijdou. Možná jen ONLINE.

Začátek roku patří již tradičně charitní Tříkrálové sbírce. Nejinak to bude i v roce příštím. S ohledem na situaci spojenou s onemocněním covid-19 není možné určit, jak přesně bude sbírka probíhat. Jedno je však jisté: Tříkrálová sbírka bude! Příští ročník bude navíc prodloužen. Koledování bude probíhat od 1. do 24. ledna 2021.

Kde počítače pomáhají
5. listopadu 2020 Naše články

Kde počítače pomáhají

Počítač, notebook či alespoň tablet se pro některé domácnosti stal již samozřejmostí. Nyní, v době uzavření škol a distanční výuky, bylo však hodně rodin postaveno před hotovou věc a pořízení podobného zařízení se stalo takřka nutností. Ne jinak tomu je u znevýhodněných rodin v azylovém domě pro opuštěné matky v Jiřetíně pod Jedlovou. Vzhledem k finanční náročnosti si však počítač nemůže dovolit každý. Této situace si jsou naštěstí vědomi i ochotní dárci, kteří neustále poskytují samoživitelům finanční i materiální pomoc.

V České Kamenici vyrostl nový Domov
25. září 2020 Naše články

V České Kamenici vyrostl nový Domov

Domov Panny Marie – útočiště hříšníků je domov se zvláštním režimem v České Kamenici. Včera došlo k jeho slavnostnímu otevření. Požehnání a vysvěcení provedl biskup litoměřický Mons. Jan Baxant.