Naše články

Jarní pohledová výzva aneb pojďme dělat radost
22. března 2021 Naše články

Jarní pohledová výzva aneb pojďme dělat radost

Diecézní charita Litoměřice spouští novou akci: Jarní pohledovou výzvu aneb pojďme dělat radost. Výzva je určena pro všechny, kteří chtějí udělat radost a zpříjemnit současnou situaci obyvatelům domovů pro seniory. Mnozí z nich, s ohledem na aktuální nařízení, nemají možnost vidět své blízké, někteří je ani nemají. Pojďme jim udělat radost. Vykouzlit úsměv na tvářích. Rozptýlit je. Vyjádřit Vaši podporu můžete i pracovníkům těchto zařízení: zdravotním sestrám, pečovatelkám, sociálním pracovníkům.

Koledníci přijdou. Možná jen ONLINE.
21. prosince 2020 Naše články

Koledníci přijdou. Možná jen ONLINE.

Začátek roku patří již tradičně charitní Tříkrálové sbírce. Nejinak to bude i v roce příštím. S ohledem na situaci spojenou s onemocněním covid-19 není možné určit, jak přesně bude sbírka probíhat. Jedno je však jisté: Tříkrálová sbírka bude! Příští ročník bude navíc prodloužen. Koledování bude probíhat od 1. do 24. ledna 2021.

Kde počítače pomáhají
5. listopadu 2020 Naše články

Kde počítače pomáhají

Počítač, notebook či alespoň tablet se pro některé domácnosti stal již samozřejmostí. Nyní, v době uzavření škol a distanční výuky, bylo však hodně rodin postaveno před hotovou věc a pořízení podobného zařízení se stalo takřka nutností. Ne jinak tomu je u znevýhodněných rodin v azylovém domě pro opuštěné matky v Jiřetíně pod Jedlovou. Vzhledem k finanční náročnosti si však počítač nemůže dovolit každý. Této situace si jsou naštěstí vědomi i ochotní dárci, kteří neustále poskytují samoživitelům finanční i materiální pomoc.

V České Kamenici vyrostl nový Domov
25. září 2020 Naše články

V České Kamenici vyrostl nový Domov

Domov Panny Marie – útočiště hříšníků je domov se zvláštním režimem v České Kamenici. Včera došlo k jeho slavnostnímu otevření. Požehnání a vysvěcení provedl biskup litoměřický Mons. Jan Baxant.

Nové vozidlo od ŠKODA AUTO, a.s.
12. srpna 2020 Naše články

Nové vozidlo od ŠKODA AUTO, a.s.

ŠKODA AUTO, a.s. pro pomáhající subjekty připravila celkem sto vozidel Škoda Octavia combi s cílem posílit dostupnost zdravotních a sociálních služeb a to i v odlehlých lokalitách, kde péče chybí.
Jedním vozidlem byla podpořena i Diecézní charita Litoměřice. Škodu Octavia combi dnes převzala od Reného Horejska ředitelka litoměřické Charity Růžena Kavková. Vůz bude sloužit Charitní ošetřovatelské a pečovatelské službě v Liberci a okolí.

Diecézní charita Litoměřice přispívá na důstojný život dětí v Mongolsku
3. dubna 2020 Naše články

Diecézní charita Litoměřice přispívá na důstojný život dětí v Mongolsku

Dalším zahraničním projektem, kde Diecézní charita Litoměřice ve spolupráci s Oddělením humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Charity Česká republika pomáhá, je mongolská organizace Verbist Care Center. Byla založena v roce 1995 a působí v Ulánbátaru.

Charita v litoměřické diecézi: Potřeba pomáhat sílí
26. března 2020 Naše články

Charita v litoměřické diecézi: Potřeba pomáhat sílí

Šití roušek napříč službami. Napříč Charitami. Nedostatek ochranných pomůcek. Nákupy potravin a léků seniorům. Některé Charity řeší personální obsazení, přesto touha a potřeba pomáhat sílí. Tak by se ve stručnosti dala shrnout aktuální situace v litoměřické diecézi.

Vracovský: Bez Charity by chudé děti neměly možnost se rozvíjet
4. února 2020 Naše články

Vracovský: Bez Charity by chudé děti neměly možnost se rozvíjet

Diecézní charita Litoměřice podporuje aktivitu v Mongolsku od roku 2005. Během loňského roku mohlo být díky výtěžku z Tříkrálové sbírky podpořeno celkem 180 osob v celkové částce 231 520Kč. Těmito finančními prostředky litoměřická Charita podpořila kongregaci Salesiánů Dona Bosca, jejímž obecným cílem je rozvinout výchovné a vzdělávací aktivity pro děti a mládež na periferii Ulánbátaru. Tentokrát byl projekt zaměřený na aktivity Salesiánů v obci Shuwuu.

Dárci opět štědřejší
31. ledna 2020 Naše články

Dárci opět štědřejší

Tříkrálová sbírka v litoměřické diecézi získává na oblibě. Svědčí o tom nejen zájem ze strany dobrovolníků, kterých každý rok přibývá, ale i obsah kasiček. Letos se v celé litoměřické diecézi podařilo vykoledovat 3 623 131Kč, což je oproti loňskému ročníku rozdíl o více než 380 000Kč. Všem dárcům a zúčastněným děkujeme!

Koncert pro Vašíka vynesl 6 128Kč
7. prosince 2019 Naše články

Koncert pro Vašíka vynesl 6 128Kč

Adventní koncert Diecézní charity Litoměřice je již minulostí. Uskutečnil se v předvečer druhé adventní neděle v kostele Všech svatých. Celá akce se konala pod záštitou litoměřického biskupa Mons. Jana Baxanta, který se koncertu osobně zúčastnil.