Verbist Care Center

Verbist Care Center je sirotčinec, který otevřel své dveře dětem ulice v roce 1995 prostřed­nictvím misijního sboru Neposkvrněného srdce Marie v mongolském hlavním městě Ulánbátaru. Kvůli rostoucímu počtu dětí žijících v ulicích hlavního města bylo třeba vytvořit centrum, které by reagovalo na tuto potřebu.

Hlavním posláním Centra je poskytnout dětem útočiště, jídlo a vzdělání a případně je opět navrátit do svých rodin, pokud je mají, což je někdy obtížné. Jejich rodiče často žijí na ulici nebo jsou prakticky neschopní se o své děti i sebe postarat. Některé děti bohužel nelze navrátit do své rodiny, jelikož jim tam hrozí zneužívání nebo obchodování s nimi, hlavně s dívkami. Některé děti jsou doslova sirotky. Z těchto důvodů se Centrum snaží postarat o děti až do té doby, než budou samostatné a o samostatnost dětí se snaží především vzděláváním.

Cílem Centra je tedy poskytnout domov zranitelným a uprchlým dětem, které se během dne procházejí ulicemi Ulánbátaru a hledají v noci útočiště a teplo v podzemních kanálech. Centrum jim chce zajistit lepší budoucnost a to prostřednictvím vzdělání.