Kde Tříkrálová sbírka pomáhá?

Terapeutické pomůcky pro Jiříka
5. prosince 2022 Kde Tříkrálová sbírka pomáhá?

Terapeutické pomůcky pro Jiříka

Jiřík se narodil před šesti lety v obci na Liberecku. Byl mu diagnostikován dětský autismus, opoždění psychomotorického vývoje a zatížení v oblasti komunikace. Jiřík navštěvuje běžnou mateřskou školu v obci, kde bydlí. Ve školce se Jiříkovi líbí a v dětském kolektivu se cítí dobře. Jiříka ve školce poznal i bývalý starosta Tomáš Cýrus. „Jiříka jsem potkával ve školce, viděl jsem, jak s ním paní učitelky pracují. Protože Jiřík nemluví a není s ním snadná komunikace, rozhodl jsem se proto propojit Tříkrálovou sbírku a Jiříkovi pomoci“, vypráví pan Cýrus. Mamince Jiříka díky aktivitě bývalého starosty, koledníků, občanů obce Višňová a nejbližšího okolí,  mohl být předán šek v hodnotě 21.577 korun. Z této částky budou nakoupeny pomůcky pro alternativní komunikaci a terapeutické pomůcky. Nákup speciálních pomůcek z Tříkrálové sbírky, pomohou Jiříkovi k rozvoji a podpoře jeho speciálních vzdělávacích potřeb. Upřesňuje vedoucí učitelka mateřské školy Mgr. Lucie Snášelová.

„Kačenka nás naučila spoustě věcí: trpělivosti, vážit si maličkostí a nebýt malicherní."
3. října 2022 Kde Tříkrálová sbírka pomáhá?

„Kačenka nás naučila spoustě věcí: trpělivosti, vážit si maličkostí a nebýt malicherní."

První těhotenství paní Romany probíhalo naprosto v pořádku. Všechna potřebná vyšetření dopadla dobře. Nic tedy nenasvědčovalo tomu, že by se měli rodiče obávat něčeho nečekaného. O to větší šok byl, když paní Romaně praskla plodová voda ve 29. týdnu těhotenství. Akutní císařský řez lékaři provedli až čtyři dny poté, kdy miminko bylo bez vody a bez kyslíku.

Zvedák pro částečně imobilního klienta
30. srpna 2022 Kde Tříkrálová sbírka pomáhá?

Zvedák pro částečně imobilního klienta

Podpořili jsme klienta Domova se zvláštním režimem sv. Zdislavy v Litoměřicích nákupem speciálního zvedáku. Klient je částečně imobilní s nadváhou a zvedák pomůže nejen zdravotním sestrám, pečovatelkám, ale i samotnému klientovi. Cílem je podpořit soběstačnost klienta, který se sám kvůli nadváze zvedá obtížně z lůžka. 

15. června 2022 Kde Tříkrálová sbírka pomáhá?

Zvedák pro klienty Domova na Dómském pahorku

Podpořili jsme Domov na Dómském pahorku zakoupením dvou elektrických zvedáků. Umožňuje jednomu ošetřovateli pomoci pacientovi či klientovi při přechodu z polohy vsedě do polohy vestoje jedním přirozeným pohybem. Přispívá k pohodlí i bezpečnosti po celou dobu zvedání pacienta/klienta ze sedu do stoje.

Podpora klientů sv. Zdislavy
2. prosince 2021 Kde Tříkrálová sbírka pomáhá?

Podpora klientů sv. Zdislavy

Díky výtěžku z Tříkrálové sbírky jsme mohli podpořit dvě uživatelky charitního domova sv. Zdislavy v Litoměřicích. Zakoupili jsme antidekubitní sedáky do invalidnícho vozíků, tříbodové bezpečnostní pásy a invalidní vozík se širším sedákem. "Obě naše uživatelky, s ohledem na svůj vysoký věk, potřebují invalidní vozík. Na invalidních vozících se kvůli špatné koordinaci pohybů a nestabilitě dopravují na déletrvající aktivity i na procházky na zahradu. Kvůli prevenci otlaků potřebovaly obě sedák s klínem, kvůli bezpečnému sezení a přesunům potřebují tříbodové pásy. Děkujeme za podporu Tříkrálové sbírky. Díky níž můžeme zaručit pohodlí a bezpečí našim klientkám," říká Lydie Hrdličková, vedoucí charitního domova sv. Zdislavy.

Vracovský: Bez Charity by chudé děti neměly možnost se rozvíjet
12. dubna 2020 Kde Tříkrálová sbírka pomáhá?

Vracovský: Bez Charity by chudé děti neměly možnost se rozvíjet

Diecézní charita Litoměřice podporuje aktivitu v Mongolsku od roku 2005. Během loňského roku mohlo být díky výtěžku z Tříkrálové sbírky podpořeno celkem 180 osob v celkové částce 231 520Kč. Těmito finančními prostředky litoměřická Charita podpořila kongregaci Salesiánů Dona Bosca, jejíž obecným cílem je rozvinout výchovné a vzdělávací aktivity pro děti a mládež na periferii Ulánbátaru. Tentokrát byl projekt zaměřený na aktivity Salesiánů v obci Shuwuu.

Zateplený vak pro Marušku
20. března 2020 Kde Tříkrálová sbírka pomáhá?

Zateplený vak pro Marušku

Narodila se s rozštěpem páteře. Když jí bylo půl roku, čekala ji první operace. Do té doby matka samoživitelka ještě netušila, jaký další verdikt si bude muset od lékařů vyslechnout. Mozková obrna. Epilepsie. Problémy s dolními končetinami, na které se s největší pravděpodobností nikdy nepostaví.

Tříkrálová sbírka přispívá i na důstojný život dětí v Mongolsku
11. ledna 2020 Kde Tříkrálová sbírka pomáhá?

Tříkrálová sbírka přispívá i na důstojný život dětí v Mongolsku

Dalším zahraničním projektem, kde Diecézní charita Litoměřice ve spolupráci s Oddělením humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Charity Česká republika pomáhá, je mongolská organizace Verbist Care Center. Byla založena v roce 1995 a působí v Ulánbátaru.

Ondráškovi sbírka zlepší zdravotní stav
8. ledna 2020 Kde Tříkrálová sbírka pomáhá?

Ondráškovi sbírka zlepší zdravotní stav

Do porodu probíhalo vše v naprostém pořádku. Testy, vyšetření neukázaly nic neočekávatelného. Na svět však přišel chlapeček s vrozenou vadou srdce, mozku a jednou ledvinou. To však bohužel nebylo ještě všechno, co si milující rodiče museli od lékařů vyslechnout.

Tříkrálová sbírka pomohla i seniorce Heleně
8. ledna 2020 Kde Tříkrálová sbírka pomáhá?

Tříkrálová sbírka pomohla i seniorce Heleně

Vyrůstala v Jižních Čechách. Podstatnou část svého života strávila v Praze, a když se před sedmnácti lety vydala s kamarádkou Olgou a svými pěti psy na výlet na sever Čech, rozhodla se, že právě zde chce dožít. Pracovala jako poštovní doručovatelka a výřečnost i elán do života má stále. Řeč je o paní Heleně, která příští rok oslaví své 90. narozeniny. Před pěti lety se jí stal úraz, po němž nebyla schopna se sama o sebe postarat.

Adámkovi Tříkrálová sbírka umožňuje pohodlné spaní
7. ledna 2020 Kde Tříkrálová sbírka pomáhá?

Adámkovi Tříkrálová sbírka umožňuje pohodlné spaní

Narodil se předčasně. V 31. týdnu těhotenství. Z počátku to vypadalo, že se vše obejde bez následků. Nicméně po té dostal těžkou infekci. Ta způsobila nejen dětskou mozkovou obrnu, ale i celkové ohluchnutí. S rodiči se dokáže dorozumět pouze díky schopnosti odezírání.