Ondráškovi sbírka zlepší zdravotní stav

Ondráškovi sbírka zlepší zdravotní stav

Do porodu probíhalo vše v naprostém pořádku. Testy, vyšetření neukázaly nic neočekávatelného. Na svět však přišel chlapeček s vrozenou vadou srdce, mozku a jednou ledvinou. To však bohužel nebylo ještě všechno, co si milující rodiče museli od lékařů vyslechnout.

Už ve třech měsících života čekala Ondráška první operace srdce. Díky předoperačním vyšetřením se zjistila septooptická dysplazie a svalová hypotonie (nízký tonus do svalů). Maminka Ondráška tento stav popisuje jako „hadrová panenka“.

Aby toho náhodou na malého človíčka nebylo málo, objevila se ještě epilepsie a problémy s trávicí soustavou. Ihned byla zahájena léčba pomocí medikamentů, po které místo úlevy následovalo zhoršení zdravotního stavu, epileptické záchvaty nabraly na intenzitě i četnosti. Ondrášek byl utlumený, apatický. Rodiče tak začali hledat i jiné alternativy a účinné metody, jak svému jedinému synovi pomoci. Dozvěděli se o ajurvédské medicíně.

Cesta nebyla jednoduchá, výsledky se nedostavily hned, ale Ondrášek začal na změnu reagovat velmi pozitivně. Nebyl již tak unavený a utlumený. Rodiče tak v nové léčbě nepolevovali a pokračovali. Během roku se Ondráškovi srovnalo zažívání, epileptické záchvaty ubývaly.

Díky Vašim příspěvkům v Tříkrálové sbírce jsme mohli pětiletému Ondráškovi uhradit masáže v celkové hodnotě 10 787Kč, které pojišťovna nehradí. Marmové masáže vycházejí z ajurvédské medicíny a jejich podstatou je rozmasírování bodů na těle, které jsou spojené s postiženými orgány. S touto technikou má malý pacient již velké zkušenosti. „Od té doby, co je využívá, funguje jeho tělo tak, jak má,“ chválila si účinky metody maminka Kateřina.

Při předávání daru byla i organizátorka Tříkrálové sbírky v Libochovicích paní Nikola Čmejlová, která zdejší koledování nejen zaštiťuje, ale se ho i pravidelně aktivně zúčastňuje. Právě v Libochovicích totiž byla sbírka na Ondráška prioritně zaměřená.

 Dobročinnost paní Nikole opravdu není cizí. Angažuje se v několika neziskových projektech. „Tato činnost mě velmi baví. Ráda podnikám, organizuji věci, které mohou někoho podpořit, pomoci mu,“ uvedla.