Výcvikový pokoj v Liberci je v provozu
3. srpna 2022 Naše články

Výcvikový pokoj v Liberci je v provozu

Nemoc či následky po úrazu našeho blízkého. To jsou nejčastější momenty, kdy jsme z čista jasna postaveni před hotovou věc a musíme se rozhodnout, jak se k nastalé situaci postavíme. Pokud nechceme zvolit nemocnici či jiné zdravotnické zařízení, budeme se muset o pacienta postarat sami.

Strach z neznámého. Obava, zda to zvládneme, je zcela na místě, ale neklesejme na mysli. Naštěstí existují služby a organizace, které nás v tom nenechají, pomůžou nám, a ještě nás naučí, jak můžeme pomoci snadno a hlavně správně. Nutno podotknout, že je dokázáno, že domácí péče má pozitivní vliv na psychickou i fyzickou pohodu pacienta.

Charitní pečovatelská služba v Liberci právě pro tyto účely zřídila Výcvikové centrum pro pečující osoby. Jedná se o místnost, která je vybavená víceméně jako běžný pokoj. Specifickou součástí je pouze polohovací lůžko, které si však můžete po dohodě zapůjčit.

V rámci zhruba hodinové instruktáže se dozvíte spoustu užitečných informací: jak správně polohovat ležícího pacienta, jak u něho provádět hygienu, případně lehké zdravotnické úkony. Vše si budete moci osobně vyzkoušet na figuríně. Sociální pracovnice nebo pečovatelky Vám dokáží pomoci i s vyřízením dalších praktických záležitostí, např. poradit při podání žádosti o příspěvek na péči nebo zapůjčení kompenzačních pomůcek.

Výcvik probíhá buď individuálně – pouze s Vámi, nebo ve skupině. Pokud byste měli zájem o to, abychom Vás na péči o Vašeho blízkého připravili, pomohli Vám v této těžké situaci, neváhejte se obrátit na naše profesionálky. Kontaktovat můžete sociální pracovnici Janu Navrátilovou, tel. 731 402 461 (v pracovních dnech), která Vám ráda předá i informace k dalším službám pro Vaše blízké. 

Projekt integrovaného výcvikového centra je dalším z mnoha kroků vedoucích k poskytování komplexních služeb našim klientům. Nedílnou součástí celého projektu je prohlubování odborných znalostí a dovedností. Díky podpoře našich partnerů z Nadačního fondu Škoda Auto absolvovali všichni zaměstnanci kurz Paliativní péče a kurz polohování pacientů. Nyní tak můžeme říci, že naši pracovníci jsou schopni provázet klienty v domácím prostředí i v těch nejtěžších chvílích a vhodně instruovat rovněž pečující rodinné příslušníky.

Eva Hadašová

Eva Hadašová

PR a marketing
Tel.: 416 731 452 E-mail: 0onhYZ87%hIkQOQdafkmYZhaa8kmb