Výcvikové centrum pro pečující je otevřeno a připraveno pro první zájemce Zobrazit fotogalerii
25. května 2022 Naše články

Výcvikové centrum pro pečující je otevřeno a připraveno pro první zájemce

Včera proběhlo slavnostní otevření Výcvikového centra pro pečující osoby v budově Polikliniky v Mnichově Hradišti. Zúčastnili se ho zástupci hlavních partnerů projektu, města Mnichova Hradiště a ostatních spolupracujících měst, obcí a organizací.

„Značná část veřejnosti zná nabídky pobytových služeb, jako jsou například domovy pro seniory. Bohužel v dnešní době není vždy zcela běžné, aby nemocný nebo nesoběstačný člověk zůstával ve svém přirozeném prostředí a často je na podobné zařízení odkázán. Otevření cvičného pokoje je velkou příležitostí, neboť je dokázané, že domácí prostředí má velký vliv na psychiku a pohodu klienta čili i jeho celkový zdravotní stav.

Velké poděkování patří městu Mnichovo Hradiště, které pomohlo najít vhodné prostory pro tuto službu a Nadačnímu fondu Škoda Auto, které poskytlo kompletní vybavení pokoje. Díky této významné pomoci mohlo být nakoupeno potřebné vybavení. To slouží i jako názorná ukázka toho, jak zařídit byt pečovaného. „Správné pomůcky dokážou velmi usnadnit práci pečujícímu. V našem centru rodinným příslušníkům, nebo jiný pečujícím osobám, vysvětlíme a názorně ukážeme, jak se o člověka v těchto situacích postarat, jak ho správně polohovat a jak zajistit jeho pohodlí, rovněž také zdůrazníme, jak je důležité nezapomínat sám na sebe, neboť to je podstatnou součástí péče o ostatní,“ zdůrazňuje Vladimíra Havránková, vedoucí Charitní pečovatelské služby v Mnichově Hradišti.

„Děkujeme za příležitost tento projekt podpořit. Vnímáme, že jakékoli možnosti trávení času v domácím prostředí jsou velmi přínosné,“ říká projektový manažer Nadačního fondu Škoda Auto Ondřej Novák

Cvičný pokoj nabídne své služby skupinám či jednotlivcům a je součástí již bohaté nabídky pečovatelské služby, kterou Diecézní charita Litoměřice poskytuje nejen v Mnichově Hradišti, ale i v Bakově nad Jizerou a v Mladé Boleslavi. Charitní pečovatelskou službu v této oblasti loni využilo 213 klientů.

Projekt integrovaného výcvikového centra je dalším z mnoha kroků vedoucích k poskytování komplexních služeb našim klientům. Nedílnou součástí celého projektu je prohlubování odborných znalostí a dovedností. Díky podpoře našich partnerů z Nadačního fondu Škoda Auto absolvovali všichni zaměstnanci kurz Paliativní péče a kurz polohování pacientů. Nyní tak můžeme říci, že naši pracovníci jsou schopni provázet klienty v domácím prostředí i v těch nejtěžších chvílích a vhodně instruovat rovněž pečující rodinné příslušníky.

Řešíte situaci, kdy Vaši blízcí vyžadují Vaši péči a Vy si nejste jistí, zda to zvládnete anebo se zdravotní stav pečovaného zhoršil a Vy už na všechno nestačíte? Naše profesionální pečovatelky Vám pomohou, stačí se na ně obrátit.