První pomoc Hřensku
30. července 2022 Naše články

První pomoc Hřensku

Dnes zasedal Krizový štáb Města Děčín, ze kterého vyplynuly první potřeby obyvatel z lokality zasažené požárem v Českém Švýcarsku. Charita Česká Kamenice, jenž je štábu součástí, mohla tak ihned reagovat a zajistit potřebné lůžkoviny a deky, které jsou určeny pro evakuované obyvatele ze zasažené oblasti Hřenska a zároveň i zasahující hasiče.

V dopoledních hodinách vyrazil do oblasti i koordinátor pro mimořádné události z Diecézní charity Litoměřice s humanitární pomocí ve formě potravin.
"Do oblasti stále nemůžeme. Veškerou humanitární a materiální pomoc předáváme vedoucímu krizového řízení Ing. Tuhému z Magistrátu Děčín, se kterým jsme ve spojení," říká Jakub Ružbatský, charitní koordinátor pro mimořádné události.

Diecézní charita Litoměřice vyhlásila sbírku na pomoc lidem zasaženým požárem v Českém Švýcarsku. Přispívat můžete několika způsoby:

  • www.darujme.cz/projekt/1206614
  • příspěvkem v libovolné výši na účet 310465356/0300
  • DMS - odešlete dárcovskou SMS ve tvaru DMS CHARITAPOMOC 30, DMS CHARITAPOMOC 60 nebo DMS CHARITAPOMOC 90 na číslo 87 777.

    Cena DMS je 30 nebo 60 nebo 90 Kč. Více na www.darcovskasms.cz. Službu DMS provozuje Fórum dárců. Technicky zajišťuje ATS Praha.

Účel Sbírky:

  • Pomoc lidem zasaženým požárem
  • Podpora Integrovaného záchranného systému
  • Revitalizace krajiny
Eva Hadašová

Eva Hadašová

PR a marketing
Tel.: 416 731 452 E-mail: 0onhYZ87%hIkQOQdafkmYZhaa8kmb