Povodně se nevyhnuly ani litoměřické diecézi
23. července 2021 Naše články

Povodně se nevyhnuly ani litoměřické diecézi

Během uplynulého víkendu zasáhly oblast litoměřické diecéze vydatné srážky. V důsledku těchto srážek a dosavadního nasycení řek došlo v některých oblastech k záplavám. Zasaženy byly obce na Děčínsku, Šluknovsku v Ústeckém kraji a obce na Liberecku a Českolipsku v kraji Libereckém.

Dle údajů HZS byly hlášeny stovky událostí. Škody jsou hlášeny zejména na veřejném majetku a infrastruktuře, nicméně došlo i k zaplavení soukromých obydlí v řádu desítek domů.

Ředitelé a pracovníci Charit v Liberci, České Lípě, Šluknově, Mostě, České Kamenici a vedoucí střediska Diecézní charity Litoměřice zjišťovali potřeby prostřednictvím místních samospráv. Informace o aktuálních potřebách byly během jednání Panelu humanitárních organizací Ústeckého kraje poskytnuty pracovníky HZS a pracovníky odpovědnými za krizové řízení v Ústeckém kraji.

Prostřednictvím Charity Šluknov bylo zapůjčeno 15 vysoušečů pro obec Dolní Poustevna a poskytnuto 180 litrů dezinfekce. Na vyžádání města Děčín proběhla ve středu výpomoc při odklízení nánosů u dvou domácností seniorů v Děčíně. Pomoc zajistili pracovníci Charity Česká Kamenice a pracovníci střediska Diecézní charity Litoměřice v Jiřetíně pod Jedlovou.

Ve čtvrtek (29.7.) proběhne ve Šluknově koordinační schůzka, během které bude naplánován harmonogram a zapojení charitních pracovníků do následného poskytování psychosociální pomoci v zaplavených oblastech.