Pomáháme hasičům Zobrazit fotogalerii
1. srpna 2022 Naše články

Pomáháme hasičům

Devátý den hasiči bojují s požárem v Českém Švýcarsku. V zasažené lokalitě jich zasahuje na osm stovek. Jsou již mnohdy unavení. Vyčerpaní. Jediné, co můžeme v současné situaci udělat, je jim pomoc a postarat se o jejich potřeby.

V průběhu minulého týdne ředitelka Diecézní charity Litoměřice Karolína Wankovská osobně kontaktovala starosty zasažených obcí s nabídkou pomoci. "Všechny Charity V litoměřické diecézi jsou v pohotovosti a jsou připravené pomoci. Starosty jsem informovala rovněž o tom, že jsme vyhlásili sbírku na pomoc lidem zasaženým požárem a pokud vědí o někom, kdo by potřeboval pomoci, ať nás kontaktují," přibližuje Karolína Wankovská.

"Z obce Hřensko jsme obdrželi poptávku po trvanlivých potravinách a nápojích pro zasahující hasiče. Dnes jsme tedy do zmíněné obce zavezli balené pečivo, sladké pečivo, paštiky, konzervy, trvanlivé salámy, plátkové sýry, mazací sýry, energetické nápoje, ledové čaje a kávy," říká Jakub Ružbatský, charitní koordinátor pro mimořádné události v litoměřické diecézi.

Aktuální stav sbírky

V současné době je na účtu Diecézní charity Litoměřice 194.499,15Kč.

Přes Darujme.cz dárci přispěli částkou 175.389Kč.

Prostřednictvím DMS bylo zasláno 295.758 Kč.

DĚKUJEME!

Eva Hadašová

Eva Hadašová

PR a marketing
Tel.: 416 731 452 E-mail: 0onhYZ87%hIkQOQdafkmYZhaa8kmb