Litoměřická diecéze má první emeritní charitní ředitelku Zobrazit fotogalerii
18. dubna 2023 Naše články

Litoměřická diecéze má první emeritní charitní ředitelku

Dnes v Domově na Dómském pahorku proběhlo slavnostní rozloučení s ředitelkou Charity Most Mgr. Evou Čenkovičovou ve vedoucí pozici. Od dnešního dne užívá titul emeritní ředitelka Charity Most. Je vůbec první charitní ředitelkou v litoměřické diecézi, která se může pyšnit touto čestnou funkcí.

Na úvod setkání proběhla mše svatá, kterou celebroval prezident Diecézní charity Litoměřice P. Mgr. Ing. Leo Gallas, Ph.D., O.Cr. Poděkoval v ní za služby paní ředitelky Čenkovičové i Pánu Bohu za to, že jí vždy dodával potřebnou sílu a víru.
Následovalo oficiální předání dekretu s jmenováním do funkce emeritní ředitelka Charity Most, který paní ředitelka Čenkovičová převzala z rukou prezidenta Gallase. Ředitelka Diecézní charity Litoměřice Mgr. Karolína Wankovská pak poděkovala za odvedenou práci a za vše, co paní Čenkovičová vybudovala a co ředitelku Wankovskou naučila.
Poté všichni ředitelé Charit litoměřické diecéze poděkovali a vyjádřili emeritní ředitelce hold.
Mgr. Eva Čenkovičová ve své funkci končí po více než 23 letech. Za její působení se mostecká Charita rozrostla do velkých rozměrů a poskytuje své služby nejen na Mostecku, Chomutovsku, ale i Žatecku, Podbořansku a Liberecku.
"Když jsem přišla na Charitu, byli jsme tam tři. Když se někdy ohlédnu a uvědomím si, co se podařilo, tak děkuji Pánu Bohu, že mě vedl. Jsem za to vděčná. Charitu mám pod kůží a Charitu neopouštím. Budu i nadále působit v mostecké Charitě," říká Mgr. Eva Čenkovičová.
Eva Hadašová

Eva Hadašová

PR a marketing
Tel.: 416 731 452 E-mail: 0onhYZ87%hIkQOQdafkmYZhaa8kmb