Charitativní ples se podařil a po zásluze sklízí úspěch Zobrazit fotogalerii
17. dubna 2023 Naše články

Charitativní ples se podařil a po zásluze sklízí úspěch

První charitativní reprezentační ples Wings of hope, který pořádala Diecézní charita Litoměřice spolu s Nadačním fondem BigMat, se velmi podařil. Cílem akce bylo nejen poděkovat lidem, kteří pomáhají a podporují terénní péči o seniory, ale získat i finanční prostředky na provoz a rozvoj těchto služeb. A to se splnilo. Výtěžek ze slavnostního večera je ve výši 770.964 Kč.

„Abych byla upřímná, takový výsledek jsme nečekali. Jednalo se o naši první akci podobného typu a jsem velmi mile překvapena, kolik lidí přišlo a kolik se nám podařilo získat peněz. Zároveň se těším z toho, že jsme zaznamenali samé kladné ohlasy,“ říká ředitelka Diecézní charity Litoměřice Mgr. Karolína Wankovská.

Benefiční ples se uskutečnil pod záštitou litoměřického biskupa Mons. Jana Baxanta a senátora Mgr. Ladislava Chlupáče. Zahájení se neslo v rytmu latinskoamerických tanců v podání taneční skupiny Tradición, následovalo přivítání hostů moderátorem Alešem Cibulkou i ředitelkou Diecézní charity Litoměřice Mgr. Karolínou Wankovskou. V průběhu večera pak proběhla světelná show v režii Vox Luminas. Pestrý program vyvrcholil koncertem Dalibora Jandy a jeho dcery Jiřiny Anny Jandové. Po celý večer k tanci a poslechu hrál sedmnáctičlenný orchestr Big Band Bonit. Součástí bohatého kulturního programu byla i oblíbená soutěž o hodnotné ceny.

Mezi přítomnými nechyběli ředitelé Charit, Charitu Česká republika zastupoval její generální sekretář Mgr. Jakub Líčka. Dále pak byli zastoupeny kraje, města a obce, kde Charita poskytuje své služby. Vzácnými hosty pak byli europoslanci Mgr. Tomáš Zdechovský, RNDr. Alexandr Vondra, senátor Mgr. Ladislav Chlupáč, poslanec Stanislav Berkovec a mnoho dalších významných osobností

„Děkujeme všem, kteří se našeho prvního plesu zúčastnili, našim podporovatelům i všem, kteří se do náročných příprav zapojili. V současné době vše vyhodnocujeme a zda se z tohoto večera stane tradice, ještě nemůžeme potvrdit, ale ani vyvrátit,“ dodává paní Wankovská.