Charita zapůjčí Německu 200 vysoušečů
31. srpna 2021 Naše články

Charita zapůjčí Německu 200 vysoušečů

V první polovině července zasáhly západní Evropu silné bouře s vydatnými srážkami, které následně vyvolaly rozsáhlé povodně v Německu, Belgii, Nizozemsku. V Česku pak působily škody zejména v Dolní Poustevně a Lobendavě. Jednou z nejvíce zasažených oblastí byly spolkové země Porýní-Falc a Severní Porýní-Vestfálsko.

Do této doby probíhala likvidace škod a okamžité odklízecí práce. Nyní je třeba zajistit vysoušecí techniku.

„S ohledem na to, že v Německu nejsou dostatečné kapacity potřebných vysoušečů, obrátil se na nás zástupce německé Charity Gernot Krauß s žádostí o zapůjčení dvou set vysoušečů,“ přibližuje situaci ředitelka Diecézní charity Litoměřice Růžena Kavková. „Po povodních, které v roce 2012 zasáhly litoměřickou diecézi, nám německá Charita pomohla a finančně nás podpořila. Díky jejich peněžité pomoci jsme mohli zakoupit několik desítek vysoušečů. Nyní jsme rádi, že jim můžeme jejich solidaritu oplatit,“ upřesňuje Kavková.

Diecézní charita Litoměřice nedokázala uspokojit požadavek dvou set kusů vysoušečů sama, obrátila se tak na své kolegy. Vysoušeče tedy budou zapůjčeny napříč Charitami z celé republiky.

„Naším úkolem je shromáždit potřebný počet vysoušečů a připravit je k transportu. Do soboty přijímáme slíbené přístroje, v pondělí pak očekáváme hromadný odvoz do Kolína nad Rýnem,“ říká Roman Striženec, koordinátor pro mimořádné události Diecézní charity Litoměřice. 

Eva Hadašová

Eva Hadašová

PR a marketing
Tel.: 416 731 452 E-mail: 0onhYZ87%hIkQOQdafkmYZhaa8kmb