Charita Litoměřice slavnostně převzala 11 nových elektrovozidel Zobrazit fotogalerii
5. září 2022 Naše články

Charita Litoměřice slavnostně převzala 11 nových elektrovozidel

Pondělní dopoledne patřilo na Střeleckém ostrově v Litoměřicích elektrovozidlům a Charitě Litoměřice. Ředitelka Charity Litoměřice převzala z rukou zástupce společnosti Autobond Group a.s. pomyslný klíč od jedenácti vozidel. Klíče od jednotlivých aut pak převzala vedoucí pečovatelské služby Alena Mohauptová.

K dnešnímu dni má tak Charita Litoměřice největší vozový park s elektrifikovanými vozy v Ústeckém kraji. V příštím roce bude doplněn o dalších jedenáct vozů s pohonem plug-in hybrid, které jsou již zadány do výroby. Vozidla jsou financována z dotačních zdrojů Evropské unie, dotace pokryla 95% nákladů.

„Jedná se o významný krok, kterým se Charita Litoměřice snaží modernizovat, zkvalitňovat a zefektivňovat terénní pečovatelskou službu a současně pokračovat v zavádění elektromobilů do sociálních služeb,“ přibližuje projekt ředitelka Charity Litoměřice a zároveň ředitelka Diecézní charity Litoměřice Karolína Wankovská.

Charita Litoměřice pořídila první dvě vozidla na elektrický pohon již před dvěma roky. Na základě těchto zkušeností se rozhodla rozšířit svůj vozový park právě o elektromobily. V návaznosti na realizaci projektu došlo k významné transformaci terénní péče.

„Za velkou podporu nejen v elekromobilitě, ale celkovému rozvoji naší Charity, děkujeme Městu Litoměřice. Podporu cítíme i v celém širokém spektru sociálních služeb, ať už se jedná o seniory, osoby se specifickými diagnózami, osoby bez domova, rodiny a další,“ říká Wankovská.

Spolupráci s Charitou a dalšími neziskovými organizacemi ve městě si pochvaloval i litoměřický starosta Ladislav Chlupáč: „Nebýt těchto organizací, tak nikdy nebudeme mít tak kvalitní sociální síť, jakou naše město má. Jsme velmi rádi, že tuto síť máme, protože lidé pomoc stále více potřebují. Obzvlášť tato doba nebude vůbec jednoduchá, ale věřím, že společným úsilím to zvládneme.“

Generální vikář Martin Davídek pak poděkoval charitním pracovníkům za jejich úsilí a popřál jim bezpečné cesty, ať již ty za klienty či domů. Poté prezident Diecézní charity Litoměřice Leo Gallas novým vozům požehnal a posvětil je.

Slavnostní odpoledne pak zakončil společný přípitek na lodi Porta Bohemica.

Eva Hadašová

Eva Hadašová

PR a marketing
Tel.: 416 731 452 E-mail: 0onhYZ87%hIkQOQdafkmYZhaa8kmb