Ceny Charity pro rok 2022 byly uděleny Zobrazit fotogalerii
21. října 2022 Naše články

Ceny Charity pro rok 2022 byly uděleny

V pátek 21. října 2022 proběhl v katedrále sv. Víta na Pražském hradě ceremoniál předávání cen Charity. Slavnostnímu předávání ocenění předcházela mše svatá, kterou sloužil arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner.

Cena Charity je udílena za nelehkou a obětavou práci charitním pracovníkům, dobrovolníkům nebo podporovatelům. Letos se uskutečnil již 15. ročník, ve kterém bylo oceněno celkem devět laureátů napříč všemi diecézemi. 

Za litoměřickou diecézi vyznamenání získal vedoucí Střediska sociální prevence a humanitární pomoci Charity Litoměřice Jakub Ružbatský za jeho přínos Charitě, ve které působí již 17 let. Je nositelem koncepce prostupného bydlení v Litoměřicích, zároveň je gestorem sociálního bydlení v Brozanech nad Ohří, zajišťuje komplexní servis a chod služeb pro migranty z Ukrajiny na třech ubytovnách. Rovněž se plně věnoval mimořádné události spojené s letošním požárem v Hřensku, kde zajišťoval logistiku humanitární a materiální pomoci.

"Je velice skromný, přitom vstřícný a ochotný kolega. I v krizové situaci zůstává klidný, strukturovaný a především schopný převzít zodpovědnost," říká o něm ředitelka Charity Litoměřice i Diecézní charity Litoměřice Karolína Wankovská.

Eva Hadašová

Eva Hadašová

PR a marketing
Tel.: 416 731 452 E-mail: 0onhYZ87%hIkQOQdafkmYZhaa8kmb