V České Kamenici vyrostl nový Domov Zobrazit fotogalerii
25. září 2020 Naše články

V České Kamenici vyrostl nový Domov

Domov Panny Marie – útočiště hříšníků je domov se zvláštním režimem v České Kamenici. Včera došlo k jeho slavnostnímu otevření. Požehnání a vysvěcení provedl biskup litoměřický Mons. Jan Baxant.

„Po dlouhých letech je to první velká významná stavba v České Kamenici. Ještě před rokem se na stejném místě nacházela bažina. Nyní je obrovským vzorem a inspirací pro celé město. Věřím, že toto není poslední skvělá věc, která se Vám povedla. Za město Česká Kamenice Vám velmi děkuji a jsme rádi, že Vás tady máme,“ řekl starosta města Jan Papajanovský na adresu ředitelky Oblastní charity v České Kamenici Štěpánky Keckové.

Domov se zvláštním režimem je určen pro ženy a muže s chronicky duševním onemocněním, kteří mají omezenou mobilitu. „Od počátku jsem věděla, že nově vznikající Domov chci vložit do náruče Panny Marie. Při modlitbě loretánských litanií je jedním z titulů útočiště hříšníků a hned za ním těšitelko zarmoucených,“ vysvětluje název ředitelka Kecková.

Jakmile proběhne kolaudace, svůj domov zde najde 18 klientů. Budova je obložena pískovcem, okna jsou co nejvíce prodloužená k zemi tak, aby i člověk upoutaný na lůžko mohl vidět ven. Balkonky, výklenky a terasy poskytují možnost trávení volného času na čerstvém vzduchu i pro imobilní klienty.

„Děkujeme paní ředitelce za to, že se jí podařilo vybudovat takové dílo. Jsme si vědomi, že to nebylo jednoduché. O to víc si toho vážíme,“ nešetřila vřelými slovy díků a úcty Eva Zemanová, zaměstnankyně Oblastní charity Česká Kamenice, která hovořila nejen jménem svým, ale i svých spolupracovníků.

„Je třeba si uvědomit, že ne každý má to štěstí a narodí se do prostředí, do kterého jsme měli možnost narodit se my. I přes to všechno jsem přesvědčená o tom, že jsou úplně stejní, jako jsme my. I oni hledají stejné hodnoty – lásku, přátelství, úctu, ohodnocení. Všichni společně se pokusíme vytvořit takovou atmosféru, aby zde všichni klienti našli svůj domov a prožili tu své životy,“ na závěr uvedla Zemanová.

Eva Hadašová

Eva Hadašová

PR a marketing
Tel.: 416 731 452 E-mail: 0onhYZ87%hIkQOQdafkmYZhaa8kmb