Diecézní charita Litoměřice

Pedagog/pedagožka volného času pro handicapované matky

Jiřetín pod Jedlovou Plný úvazek Možnost ihned nebo dle dohody výběrové řízení
Kontaktní osoba
Bc. Marcela Dvořáčková

vedoucí střediska Jiřetín pod Jedlovou
Tel.: 737 045 699 E-mail: marcela.dvorackova@ltm.charita.cz

Náplň práce:
  • komplexní pedagogická činnost v oblasti zájmového vzdělávání, včetně prevence sociálně
  • patologických jevů a prevence bezpečnosti mládeže a dalších dospělých zájemců
  • vytváření programů, poskytování metodické a konzultační činnosti a specializované odborné pomoci subjektům v oblasti zájmového vzdělávání a volného času
  • provádění výchovné práce dle schopností matek se zaměřením na výchovu dětí a péči o ně,
  • vytváření motivující prostředí pro děti, snaha o postupnou samostatnost matky ve výchově dětí
  • spolupráce na vytváření společenských akcí
  • vedení přednášek např. na téma zdravá výživa, kulturně-hygienické návyky, péče o domácnost, základy šití, péče o lidské tělo (stomatolog, kadeřník, vizážista...)
  • motivace matek a pomoc při vlastní samostatné výchově dětí (hra s dětmi, četba pohádek, kreslení, pohybová výchova s názornou ukázkou – rehabilitačně-relaxační cvičení , jóga ..)
  • komunikace s úřady a veřejnými institucemi
Požadavky:
  • VŠ vzdělání se zaměřením na pedagogiku, vzdělávání apod.
  • min. 2 roky praxe v oblasti vzdělávání
  • uživatelská znalost práce na PC
  • ŘP sk. B
  • samostatnost, pečlivost, zodpovědnost
  • trestní bezúhonnost
Nabízíme:
  • zázemí stabilní neziskové organizace
  • možnost seberealizace a rozvoje vzdělávacích procesů
  • mzdové ohodnocení dle praxe a zkušeností
  • stravenky
  • 5 týdnů dovolené