Výtěžek Tříkrálové sbírky přispívá i na důstojný život dětí v Mongolsku

Výtěžek Tříkrálové sbírky přispívá i na důstojný život dětí v Mongolsku

Dalším zahraničním projektem, kde Diecézní charita Litoměřice ve spolupráci s Oddělením humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Charity Česká republika pomáhá, je mongolská organizace Verbist Care Center. Byla založena v roce 1995 a působí v Ulánbátaru.

Zateplený vak pro Marušku

Narodila se s rozštěpem páteře. Když jí bylo půl roku, čekala ji první operace. Do té doby matka samoživitelka ještě netušila, jaký další verdikt si bude muset od lékařů vyslechnout. Mozková obrna. Epilepsie. Problémy s dolními končetinami, na které se s největší pravděpodobností nikdy nepostaví.

Tříkrálová sbírka pomohla i seniorce Heleně

Tříkrálová sbírka pomohla i seniorce Heleně

Vyrůstala v Jižních Čechách. Podstatnou část svého života strávila v Praze, a když se před sedmnácti lety vydala s kamarádkou Olgou a svými pěti psy na výlet na sever Čech, rozhodla se, že právě zde chce dožít. Pracovala jako poštovní doručovatelka a výřečnost i elán do života má stále. Řeč je o paní Heleně, která příští rok oslaví své 90. narozeniny. Před pěti lety se jí stal úraz, po němž nebyla schopna se sama o sebe postarat.

Ondráškovi sbírka zlepší zdravotní stav

Ondráškovi sbírka zlepší zdravotní stav

Do porodu probíhalo vše v naprostém pořádku. Testy, vyšetření neukázaly nic neočekávatelného. Na svět však přišel chlapeček s vrozenou vadou srdce, mozku a jednou ledvinou. To však bohužel nebylo ještě všechno, co si milující rodiče museli od lékařů vyslechnout.

Adámkovi Tříkrálová sbírka umožňuje pohodlné spaní

Adámkovi Tříkrálová sbírka umožňuje pohodlné spaní

Narodil se předčasně. V 31. týdnu těhotenství. Z počátku to vypadalo, že se vše obejde bez následků. Nicméně po té dostal těžkou infekci. Ta způsobila nejen dětskou mozkovou obrnu, ale i celkové ohluchnutí. S rodiči se dokáže dorozumět pouze díky schopnosti odezírání.

Tříkrálová sbírka 2020
Dárcovské konto
 

Charitní šatník je do odvolání UZAVŘEN.

Naše pracovníky je od 23. 3. 2020 možné kontaktovat POUZE na mobilním telefonu.

 

Děkujeme za pochopení.

 
 

Nepřijímáme věci do šatníku!

Velmi si vážíme toho, že se snažíte pomoci. V současné době je však náš charitní šatník uzavřený a naše skladovací prostory jsou již nyní plné.

Prosíme, abyste nám věci nevozili.

Děkujeme za pochopení.