Tříkrálový koncert pro seniory

Tříkrálový koncert pro seniory

Litoměřice - Z tónů hudby se při čtvrtém Tříkrálovém koncertu mohli v pátek 11. ledna těšit senioři v Domově na Dómském pahorku v Litoměřicích.  Slavnostní večer pro ně už tradičně připravili mladí muzikanti z litoměřické ZUŠ spolu s farní charitou, která se o seniory v domově stará.  Program čítal  čtrnáct vystoupení, ve kterých se dříve narozeným představily téměř dvě desítky účinkujících,  pod vedením svých pedagogů nebo i s jejich hudebním doprovodem.

„Bylo to moc pěkné, jsme rádi, že na nás mladí nezapomínají,“  uvedla po koncertu, který se uskutečnil  pod záštitou biskupa Jana Baxanta a starosty a senátora Ladislava Chlupáče, nejstarší obyvatelka litoměřického domova 102letá paní Vlasta Šumová.  To, že se tady ‚Na pahorku‘ muzicíruje, vděčí domov ZUŠce i proto, že před několika roky  škola věnovala seniorům koncertní křídlo, které po obměně ve škole  už nepotřebovala. Na tento nástroj si prý s radostí zahraje i obdivuhodně čilá paní Šumová.

 

Text a foto Miroslav Zimmer

Související galerie

Tříkrálová sbírka 2019
Dárcovské konto
 

Nebytový prostor k pronájmu

Od 1. 4. 2019 je možné pronajmout nebytový prostor na Mírovém náměstí v Litoměřicích - č.p. 15 - přízemí.

Prostor k pronájmu je tvořen vstupní chodbičkou, WC s umyvadlem a nebytovou místností cca 20m2. Všude je zavedena elektřina. Topení je pomocí el. přímotopů.  Nebytový prostor má vlastní odpočtový měřič el. energie.

Pro více informací se obraťte na kontaktní osobu - Vlastimil Hnát - tel. 603 175 812.