Tříkrálová sbírka pomáhá

Tříkrálová sbírka pomáhá

Dnes Vám představujeme další příběh, ve kterém Tříkrálová sbírka mohla pomoci díky Vašim příspěvkům.

Do šesti let vyrůstal jako zdravé dítě. Vše bylo v naprostém pořádku. Jednoho dne však přišla rodinná tragédie. Neštěstí. Martínek se topil. Podařilo se ho zachránit. Prognózy lékařů však nebyly nijak příznivé. Chlapec zůstal zcela nepohyblivý a připoutaný na lůžko.

Na tuto dobu matka nerada vzpomíná. „Syn pouze ležel a dýchal. Nebyl schopný polykat, ani přijímat potravu. Mu...sel mít sondu. Lékaři nám nedávali šance na zlepšení. My se však nedali a rozhodli se bojovat.“
Po několika pokusech se Martínka podařilo umístit do lázní v Teplicích. „Po intenzivní rehabilitaci se doslova začaly dít zázraky. Zhruba po 14 dnech už byly vidět první výsledky. Martinovi mohla být vyndána sonda.
Roky plynuly a chlapec navštěvoval různá rehabilitační zařízení. Poté se maminka dozvěděla o metodě Therasuit. Jedná se o vysoce specializovaný intenzivní neurorehabilitační program léčby určený pacientům po poranění mozku. Klíčovým prvkem je speciální obleček, zvaný kosmický, který výrazně zvyšuje účinek neurofyziologického cvičení.
Problém byl však v tom, že léčba není hrazena pojišťovnami. Díky příspěvkům nadačních fondů mohla být realizována první terapie, která přinesla obrovský úspěch. Již po jednom měsíci zaznamenala rodina velké změny. „Martínek se dokázal sám najíst. Narovnala se mu páteř. Zklidnil se i po psychické stránce,“ hodnotí terapii maminka.
Po absolvování úspěšné první léčby se maminka rozhodla v terapii i nadále pokračovat a požádala o finanční podporu i Diecézní charitu Litoměřice. Ta díky výtěžku z Tříkrálové sbírky mohla na Martinovu terapii přispět.
Nyní je Martinovi 26 let. Je schopný samostatného pohybu. Se svými blízkými se dorozumívá pomocí gest. Mezi jeho koníčky patří poslouchání hudby, sledování filmů, skládání puzzle, návštěva divadla a třikrát v týdnu jezdí do chráněných dílen. Jeho největší vášní je však sbírání kšiltovek. Více informací o Tříkrálové sbírce naleznete na www.trikralovasbirka.cz nebo www.facebook.com/trikralovasbirka.

Související galerie