Tříkrálové pokladničky se otevřou ve čtvrtek

Tříkrálové pokladničky se otevřou ve čtvrtek

Jak byla úspěšná tříkrálová koleda Diecézní charity Litoměřice, se dozvíme již v průběhu čtvrtka 18.1.2018.

Rozpečeťování většiny tříkrálových pokladniček Diecézní charity Litoměřice, kterých bude celkem 94, začne v 9:00 ráno v budově Diecézní charity Litoměřice. Po celou dobu bude na rozpečeťování dohlížet zástupce Města Litoměřice.

Doposud rozpečetila Diecézní charita Litoměřice pokladničky v Ploskovicích, Liběšicích a Úštěku, kde se celkem vykoledovalo 44.652 korun. Dále pak spočítala výtěžek ve Štětí (45.296 korun), v Mladé Boleslavi (8.466 korun) a čeká ji rozpečeťování ještě v Jiřetíně pod Jedlovou, Chomutově a Mnichově Hradišti, kam vyslala své koledníky.

Podle slov koordinátorky sbírky v litoměřické diecézi Veroniky Vedejové si koledníci na letošní koledu nemohou stěžovat: „Lidi byli zlatí. Koleda se už v mnoha obcích stala tradicí. Lidé na nás čekají, obdarovávají děti sladkostmi a bez požehnání na dveře nás odejít nenechají. Asi i kvůli tomu jsme letos měli nadšené koledníky jako nikdy před tím. Věřím, že už se nám podmínky pro koledu budou v následujících letech jen zlepšovat.“

Přestože výtěžek Tříkrálové sbírky není hlavním cílem akce, v loňském roce vykoledovala Diecézní charita Litoměřice 314 747 korun a v litoměřické diecézi se celkem vykoledovalo 2 349 405 korun. Díky této sbírce mohla litoměřická charita podpořit například děti z denního stacionáře v Litoměřicích - Srdíčka, sociálně znevýhodněné děti v Základní škole v Třebenicích, litoměřický Hospic sv. Štěpána, děti z azylového domu v Jiřetíně pod Jedlovou nebo léčbu dítěte s mozkovou obrnou, kterou nehradí pojišťovna. Věříme, že v následujícím roce budeme moci pomáhat stejně.

 

Koordinátor Tříkrálové sbírky v litoměřické diecézi: Veronika Vedejová, telefon: 416 531 361, 734 435 168, e-mail: veronika.vedejova@ltm.charita.cz

Související galerie