Nejhezčí koruna byla z Libochovic

Nejhezčí koruna byla z Libochovic

Vítězkou soutěže o nejhezčí tříkrálovou korunu se stala žákyně ze Základní školy J.E.Purkyně Libochovice.

 

Soutěž o nejhezčí tříkrálovou korunu proběhla na Diecézní charitě Litoměřice již podeváté. Letos se do soutěže přihlásilo celkem 37 korun, které vyrobili žáci ze Základních škol v Českých Kopistech, Chodounech, Libochovicích, Podsedicích a Třebenicích.

Po zhodnocení komise složené z pracovníků Charity obsadila první místo Alice Kristýna Veselá z Libochovic, která se do soutěže přihlásila s hned třemi soutěžními korunami, a vyplatilo se. Druhé místo putovalo do Podsedic třeťákovi Ondrovi Hájkovi. V Podsedicích se radovali i ze třetího místa, a to zásluhou žákyně čtvrté třídy Ester Zimové.

„Opět jsme se v rámci soutěže setkali s novými nápady. Děti jsou rok od roku originálnější. Těší nás také velká účast v soutěži. Před pár lety jsme dokonce museli přistoupit již k předvýběru na školách, scházelo se nám tu více jak stovka korun a to se pak těžko vybíralo,“ hodnotí soutěž Veronika Vedejová, koordinátorka Tříkrálové sbírky v litoměřické diecézi.

Všichni účastníci soutěže byli odměněni sladkostí a výhercům byly předány diplomy a další věcné ceny. „Věříme, že se příští rok přihlásí nejen do soutěže, ale také ke koledování opět více dětí,“ dodává paní Vedejová.

Související galerie