Litoměřické náměstí zaplnili tříkráloví koledníci 2

Litoměřické náměstí zaplnili tříkráloví koledníci 2

Ve středu 3.1. se na litoměřickém Mírovém náměstí sešli koledníci Tříkrálové sbírky, aby jim požehnal biskup litoměřický. Odpoledne ale nezůstalo jen u žehnání.

Krátce po šestnácté hodině dorazil na litoměřické náměstí tříkrálový průvod v čele s Třemi králi na koních. Zde již čekal Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický, aby všem požehnal a posvětil křídy, kterými budou koledníci následující téměř dva týdny psát požehnání na dveře. Žehnání ale doprovázely i další akce Charity. Zazpíval chlapecký pěvecký sbor Páni Kluci, Charita zde zdarma nabízela svařené víno, horké kakao a cukroví a lidé mohli přispět do kasičky Třem králům, kteří je potěšili koledou.

Zapečetěné pokladničky mohou tříkráloví koledníci plnit až od 14.1.2018. Koledování je často díky počasí velmi náročné, proto se Charita snaží dětem koledu co nejvíce zpříjemnit. V letošním roce na litoměřické koledníky čekají kromě sušenek a teplého čaje také teplé párky a kuřecí řízečky, což bude po procházce v mrazivém počasí určitě příjemné. Za tuto možnost děkuje Charita Cukrárně Lilie, Potravinám Lachman, Citusu a Jotisu.

Přestože výtěžek Tříkrálové sbírky není hlavním cílem akce, v loňském roce vykoledovala Diecézní charita Litoměřice 314 747 korun a v litoměřické diecézi se celkem vykoledovalo 2 349 405 korun. Díky této sbírce mohla litoměřická charita podpořit například děti z denního stacionáře v Litoměřicích - Srdíčka, sociálně znevýhodněné děti v Základní škole v Třebenicích, litoměřický Hospic sv. Štěpána, děti z azylového domu v Jiřetíně pod Jedlovou nebo léčbu dítěte s mozkovou obrnou, kterou nehradí pojišťovna. Věříme, že v následujícím roce budeme moci pomáhat stejně.

Koordinátor Tříkrálové sbírky v litoměřické diecézi: Veronika Vedejová, telefon: 416 531 361, 734 435 168, e-mail: veronika.vedejova@ltm.charita.cz

Související galerie