Dárci opět štědřejší

Dárci opět štědřejší

Tříkrálová sbírka v litoměřické diecézi získává na oblibě. Svědčí o tom nejen zájem ze strany dobrovolníků, kterých každý rok přibývá, ale i obsah kasiček. Letos se v celé litoměřické diecézi podařilo vykoledovat 3 623 131Kč, což je oproti loňskému ročníku rozdíl o více než 380 000Kč. Všem dárcům a zúčastněným děkujeme!

Největší sbírku v Česku organizuje Charita Česká republika již dvacátým rokem. Nultý ročník se uskutečnil v roce 2000 v olomoucké arcidiecézi. Po celé republice se pak koleduje od roku 2001. Je to zároveň největší dobrovolnická akce na našem území. V litoměřické diecézi bylo do sbírky zapojeno přibližně 3 000 dobrovolníků, v celé republice pak okolo 70 000. Nutno podotknout, že se jedná nejen o koledníky, ale všechny, kteří se do akce jakkoli zapojí. Například řidiči, kteří koledníky rozváží do měst a obcí a dobrovolníci, kteří pomáhají s šitím a opravami kostýmů.

„Těší nás velký zájem ze strany dobrovolníků. Většina z nich se akce zúčastňuje opakovaně. I to je důkazem toho, že se Tříkrálová sbírka stále více dostává do povědomí občanů a stává se tradicí. Dáváme lidem příležitost pomáhat s námi“, říká ředitelka Diecézní charity Litoměřice Růžena Kavková.

„Přibývají obce, které se samy chtějí do sbírky zapojit. Z našich kapacitních důvodů nejsme schopni pokrýt všechny obce, proto jsme za jejich aktivitu vděční. Zajistíme vše potřebné, organizace se již ujímají sami obyvatelé oněch obcí a akci si berou za svou. Spolupráce s městy a obcemi je perfektní,“ pochvaluje si koordinátorka Tříkrálové sbírky v litoměřické diecézi Veronika Vedejová.

„Největší nárůst obnosu jsme zaregistrovali v kasičce, se kterou se koledovalo v obcích Boreč, Bílinka, Režný Újezd a Struženka. V loňském roce jsme zde vykoledovali 3 194Kč, letos 10 411Kč. V rámci litoměřické diecéze se pak Římskokatolické farnosti Liběšice u Žatce podařilo překročit hranici 500 000Kč, přesně 502 298Kč,“ uvedla PR Diecézní charity Litoměřice Eva Hadašová.

Výtěžek bude použit na zakoupení kompenzačních pomůcek pro handicapované, podporu dětí ze sociálně slabých rodin, úhradu léčebných výloh, které nejsou hrazeny pojišťovnami apod. Přibližně desetina výtěžku bude použita na pomoc do zahraničí. Diecézní charita Litoměřice podporuje dva projekty v Mongolsku, které jsou zaměřeny na vzdělávání dětí a mladistvých.

Související galerie

Tříkrálová sbírka 2020
Dárcovské konto
 

Charitní šatník je do odvolání UZAVŘEN.

Naše pracovníky je od 23. 3. 2020 možné kontaktovat POUZE na mobilním telefonu.

 

Děkujeme za pochopení.

 
 

Nepřijímáme věci do šatníku!

Velmi si vážíme toho, že se snažíte pomoci. V současné době je však náš charitní šatník uzavřený a naše skladovací prostory jsou již nyní plné.

Prosíme, abyste nám věci nevozili.

Děkujeme za pochopení.