Charitní šatník Litoměřice

Vedoucí: Marta Zachová
Provozní doba:
Po 9:00 – 12:00 13:00 – 15:00 pro soc.potřebné
Út 9:00 – 12:00 13:00 – 14:30 pro soc.potřebné
St 8:00 – 16:00 pro veřejnost
Čt 9:00 – 12:00 13:00 – 14:30 pro soc.potřebné
zavřeno

Oblečení v šatníkuCharitní šatník slouží maminkám s dětmi na mateřské dovolené, seniorům, sociálně slabým rodinám, bezdomovcům a uprchlíkům.

Diecézní charita Litoměřice provozuje charitní šatník, který své služby a pomoc poskytuje již více jak patnáct let. Provoz a celé zázemí zajišťují dobrovolnice, které s velkou obětavostí třídí, skládají a připravují oblečení pro všechny potřebné. Od roku 1994, kdy přijel první nákladní vůz s pomocí z partnerské Charity v Německu, do dnešních dnů, tyto obětavé dobrovolnice zpracovaly již na 70 takovýchto zásilek ošacení.

Charitní šatník přijímá pánské, dámské i dětské oděvy, bundy, rifle, košile, kalhoty, sukně apod. Pokud dárce přinese například zimní ošacení v letních měsících, musíme jej požádat, aby nás s tímto sortimentem navštívil až na podzim, protože skladovací prostory jsou značně omezené.

Prosíme dárce, aby přinesené oděvy před darováním do Charitního šatníku vyprali a přesvědčili se zda jsou funkční. Často se stává, že na nich nefunguje zapínání nebo jsou zcela nepoužitelné. Nového majitele si taktéž stěží najdou oděvy hodně staré a z méně praktických materiálů a střihů.

„Děkujeme všem lidem, kteří přicházejí do Charitního šatníku a za respektování podmínek pro výdej ošacení. Děkujeme všem našim dárcům za poskytnuté finanční i materielní dary a za jejich přízeň.“

pracovníci Charitního šatníku

Tříkrálová sbírka 2020
Dárcovské konto
 

Charitní šatník je do odvolání UZAVŘEN.

Naše pracovníky je od 23. 3. 2020 možné kontaktovat POUZE na mobilním telefonu.

 

Děkujeme za pochopení.

 
 

Nepřijímáme věci do šatníku!

Velmi si vážíme toho, že se snažíte pomoci. V současné době je však náš charitní šatník uzavřený a naše skladovací prostory jsou již nyní plné.

Prosíme, abyste nám věci nevozili.

Děkujeme za pochopení.