Charitní šatník Litoměřice

Vedoucí: Marta Zachová
Provozní doba:
Po 9:00 – 12:00 13:00 – 15:00 pro soc.potřebné
Út 9:00 – 12:00 13:00 – 14:30 pro soc.potřebné
St 8:00 – 16:00 pro veřejnost
Čt 9:00 – 12:00 13:00 – 14:30 pro soc.potřebné
zavřeno

Oblečení v šatníkuCharitní šatník slouží maminkám s dětmi na mateřské dovolené, seniorům, sociálně slabým rodinám, bezdomovcům a uprchlíkům.

Diecézní charita Litoměřice provozuje charitní šatník, který své služby a pomoc poskytuje již více jak patnáct let. Provoz a celé zázemí zajišťují dobrovolnice, které s velkou obětavostí třídí, skládají a připravují oblečení pro všechny potřebné. Od roku 1994, kdy přijel první nákladní vůz s pomocí z partnerské Charity v Německu, do dnešních dnů, tyto obětavé dobrovolnice zpracovaly již na 70 takovýchto zásilek ošacení.

Charitní šatník přijímá pánské, dámské i dětské oděvy, bundy, rifle, košile, kalhoty, sukně apod. Pokud dárce přinese například zimní ošacení v letních měsících, musíme jej požádat, aby nás s tímto sortimentem navštívil až na podzim, protože skladovací prostory jsou značně omezené.

Prosíme dárce, aby přinesené oděvy před darováním do Charitního šatníku vyprali a přesvědčili se zda jsou funkční. Často se stává, že na nich nefunguje zapínání nebo jsou zcela nepoužitelné. Nového majitele si taktéž stěží najdou oděvy hodně staré a z méně praktických materiálů a střihů.

„Děkujeme všem lidem, kteří přicházejí do Charitního šatníku a za respektování podmínek pro výdej ošacení. Děkujeme všem našim dárcům za poskytnuté finanční i materielní dary a za jejich přízeň.“

pracovníci Charitního šatníku