Pomoc Hřensku

V Národním parku České Švýcarsko v neděli 24. července 2022 vypukl požár. Přes veškerou snahu hasičů se oheň nekontrolovaně šířil a způsobil tak mnohé škody. Zasáhl rozsáhlé lesní porosty, postupně se rozšířil i k obydlené oblasti. Byla nařízena evakuace několika vesnic. Lidem byla způsobena škoda na jejich majetku, jiní přišli o svůj domov. Diecézní charita Litoměřice se proto rozhodla o vyhlášení sbírky na pomoc lidem, kterým ničivý živel zasáhl do života. 

 Pomáháme hasičům
1. srpna 2022 Pomoc Hřensku

Pomáháme hasičům

Devátý den hasiči bojují s požárem v Českém Švýcarsku. V zasažené lokalitě jich zasahuje na osm stovek. Jsou již mnohdy unavení. Vyčerpaní. Jediné, co můžeme v současné situaci udělat, je jim pomoc a postarat se o jejich potřeby.

První pomoc Hřensku
30. července 2022 Pomoc Hřensku

První pomoc Hřensku

Dnes zasedal Krizový štáb Města Děčín, ze kterého vyplynuly první potřeby obyvatel z lokality zasažené požárem v Českém Švýcarsku. Charita Česká Kamenice, jenž je štábu součástí, mohla tak ihned reagovat a zajistit potřebné lůžkoviny a deky, které jsou určeny pro evakuované obyvatele ze zasažené oblasti Hřenska.

Charita pomáhá Hřensku, vyhlásila sbírku
27. července 2022 Tiskové zprávy

Charita pomáhá Hřensku, vyhlásila sbírku

Diecézní charita Litoměřice vyhlásila sbírku na pomoc lidem zasaženým požárem v Českém Švýcarsku. Přispívat je možné přímo na transparentní sbírkový účet číslo 310465356/0300 vedený u ČSOB, a.s. anebo přes www.darujme.cz.

Vyrazili jsme do zasažené oblasti Českého Švýcarska:
27. července 2022 Pomoc Hřensku

Vyrazili jsme do zasažené oblasti Českého Švýcarska:

Charitní koordinátor pro mimořádné události litoměřické diecéze Jakub Ružbatský osobně zavítal do zasažné oblasti. Při té příležitosti navštívil ředitelku Charity Česká Kamenice Štěpánku Keckovou, aby ho seznámila s aktuální situací. Zmíněná Charita je členem krizového štábu, zná tak nejvíce momentální situaci a potřeby, na které je možné ihned reagovat.

Situaci v Českém Švýcarsku intenzivně sledujeme
26. července 2022 Pomoc Hřensku

Situaci v Českém Švýcarsku intenzivně sledujeme

Charity litoměřické diecéze jsou v pohotovosti a připraveny pomoci. Charita Česká Kamenice, která je z Charit naší diecéze nejblíže, nabídla materiální, humanitární i krizovou pomoc. Zároveň je členem krizového štábu Města Děčín. Víme tak, jaké jsou akutální potřeby a můžeme na ně rychle reagovat.