Postní almužna

Motto:

„Kdo se modlí, ať se postí. Kdo se postí, ať je milosrdný... Kdo chce nalézt Boží srdce otevřené, ať nezavírá svoje před tím, kdo jej prosí“ (sv. Petr Chrysolog).

Stručný popis a poslání:

Postní almužna je návrat k starobylé postní praxi. K této staré tradici církve patřili sbírky pro chudé z toho, co si věřící sami odřekli. Almužna pak sloužila jako anonymní a nevratný dar ve prospěch lidí v nouzi, jež si nemohli pomoci sami. Postní almužna by měla být výrazem našeho odhodlání měnit sami sebe prostřednictvím pomoci druhým.

Postní almužna je projevem dobrovolné osobní duchovní formace nikoli sbírka. Úmysly postní almužny jsou pak uskutečněny prostřednictvím Charity, která je aktivním službou církve chudým a potřebným.

Ještě potřebujeme tempery, pera, fixy, obaly, školní batohy a kružítka pro děti ze sociálně slabých

Ještě potřebujeme tempery, pera, fixy, obaly, školní batohy a kružítka pro děti ze sociálně slabých

Dary do sbírky přijímáme denně od 8 do 12 a od 13 do 16 hod. (v pátek jen do 14 hod.) na těchto místech: Poradna Eva, Riegrova 51, Č. Budějovice (přízemí budovy), nebo ředitelství Diecézní charity ČB, Kanovnická 16, Č. Budějovice. Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

V Jiřetíně to žije

V Domě sv. Máří Magdalény v Jiřetíně pod Jedlovou jsou v jednom kole. Přesvědčte se sami.

Průběžné výsledky Postní almužny 2012 v litoměřické diecézi

Průběžné výsledky Postní almužny 2012 v litoměřické diecézi.

Charita podpořila povodněmi zničenou Raspenavu

Charita podpořila povodněmi zničenou Raspenavu

Diecézní charita Litoměřice podpořila město Raspenava částkou 1.568 000 Kč. Tyto prostředky budou využity na opravu místní Základní školy. (Záznam vysílání ČT1)

Postní almužna - popis, poslání

Postní almužna - popis, poslání

www.postnialmuzna.cz/

Postní doba je obdobím přípravy na Velikonoce, kdy si připomínáme utrpení a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Obzvlášť v tomto období křesťané prohlubují svůj vztah k Bohu, bližním a k sobě samému skrze modlitbu, půst a konání dobrých skutků. Půst je duší modlitby a milosrdenství je životem postu.

Tříkrálová sbírka 2020
Dárcovské konto
 

Charitní šatník je do odvolání UZAVŘEN.

Naše pracovníky je od 23. 3. 2020 možné kontaktovat POUZE na mobilním telefonu.

 

Děkujeme za pochopení.

 
 

Nepřijímáme věci do šatníku!

Velmi si vážíme toho, že se snažíte pomoci. V současné době je však náš charitní šatník uzavřený a naše skladovací prostory jsou již nyní plné.

Prosíme, abyste nám věci nevozili.

Děkujeme za pochopení.