U sv. Máří Magdaleny byly opět otevřené dveře

U sv. Máří Magdaleny byly opět otevřené dveře

Třetí ročník Dne otevřených dveří Domova pro matky s dětmi sv. Máří Magdaleny v Jiřetíně pod Jedlovou je již minulostí.

Pro návštěvníky byl přichystán bohatý program v podání složek integrovaného záchranného systému. K vidění byly např. ukázky poslušnosti psů, vyhledávání omamných látek speciálně cvičených psů Celní správy ČR. Akce se zúčastnili rovněž dva strážnici jízdní skupiny Městské Policie Prahy 1 na koních. Ti představili, jakým výcvikem koně prochází a co vše musí umět, aby zvládli práci v terénu. Pro představu ukázali překonávání překážek (proražení bariéry, přeskok), chůze v odpadcích, aj.

Na své si přišly všechny věkové kategorie, zejména děti. Mohly si vyzkoušet, jaké to je sedět v hasičském či policejním voze, z blízka si prohlédnout zbraně. Aktivní zálohy Armády České republiky pro ně připravily celkem 6 stanovišť se soutěžemi. Pokud absolvovaly všechny, mohly si vybrat odměnu. Dobrovolní hasiči z Horního Podluží na závěr pro přítomné připravili příjemné osvěžení v podobě fontány.

Celá událost se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje. Tento úřad zde reprezentovali Ing. Mgr. Petr Nedvědický a poslankyně Ing. Eva Fialová. „Jsem velmi vděčný za činnost, kterou zde v Domově, i v Charitě pracovníci odvádí. Tuto práci dělají srdcem“, řekl zastupitel Ústeckého kraje Nedvědický. Na jeho slova navázala ředitelka Diecézní charity v Litoměřicích Růžena Kavková: „V sociálních službách musí pracovat lidi se srdcem, s chutí pomáhat. Není možné ji dělat pro peníze. Ze své dlouholeté zkušenosti vím, že je to nádherná práce, která má smysl“. Zároveň poděkovala všem organizátorům, kteří se na dnešním dni podíleli.

Související galerie