Tříkrálové kasičky hlásí rekord

Tříkrálové kasičky hlásí rekord

Prvních lednových čtrnáct dní již tradičně patřilo Tříkrálové sbírce. V ulicích měst a obcí jsme Kašpara, Melichara a Baltazara mohli spatřit již podvacáté. Bývá zvykem, že jubilant zasluhuje hodnotnější dárek. Naši dárci se této tradice chopili se ctí. Loňský výtěžek byl pokořen. Všem dárcům děkujeme!

Za přítomnosti pracovnice Městského úřadu Litoměřice Hany Chrudimské došlo k rozpečetění 78 pokladniček z celkových 157, se kterými se koledovalo pod hlavičkou Diecézní charity Litoměřice. K dnešnímu dni tak výnos činí 476 186Kč, oproti loňskému výsledku 430 397Kč. Nárůst tedy byl více než 45 000Kč.

Lze očekávat, že dojde k navýšení výtěžku i v celé litoměřické diecézi. V současné době je spočítáno 77,4 % pokladniček s výnosem 2 594 709Kč.

Diecézní charitu Litoměřice podpořilo více než 500 dobrovolníků. Ti se do pomoci zapojují různými způsoby. Chodí koledovat, zajišťují organizaci, rozváží koledníky, šijí, perou a opravují kostýmy. Všem patří obrovský dík!

„Těší nás velký zájem ze strany koledníků. Většina z nich se akce zúčastňuje opakovaně. I to je důkazem toho, že se Tříkrálová sbírka stále více dostává do podvědomí občanů a stává se tradicí. Nabízíme příležitost zapojit se do pomoci potřebným“, pochvaluje si ředitelka Diecézní charity Litoměřice Růžena Kavková.

Tříkrálového koledování se zúčastňuje devátým rokem. „Je to hřejivý pocit, když vidím, jak nás lidi přijímají. Je to rok od roku vřelejší. Někteří se na nás těší a vyhlíží náš příchod“, hodnotí Veronika Vedejová, koordinátorka Tříkrálové sbírky v litoměřické diecézi.

Výtěžek bude použit na zakoupení kompenzačních pomůcek pro handicapované, podporu dětí ze sociálně slabých rodin, úhradu léčebných výloh, které nejsou hrazeny pojišťovnami apod. Poměrnou částkou budou podpořeny i dva projekty v Mongolsku, které jsou zaměřeny na vzdělávání dětí a mladistvých.

Tříkrálová sbírka 2020
Dárcovské konto
 

Charitní šatník je do odvolání UZAVŘEN.

Naše pracovníky je od 23. 3. 2020 možné kontaktovat POUZE na mobilním telefonu.

 

Děkujeme za pochopení.

 
 

Nepřijímáme věci do šatníku!

Velmi si vážíme toho, že se snažíte pomoci. V současné době je však náš charitní šatník uzavřený a naše skladovací prostory jsou již nyní plné.

Prosíme, abyste nám věci nevozili.

Děkujeme za pochopení.