Domácí zdravotní péče: Pro naše pacienty jsme tu stále

Domácí zdravotní péče: Pro naše pacienty jsme tu stále

Ochranného materiálu je všude kritický nedostatek. Slyšíme o tom ze všech stran. Ne jinak je to i u domácí zdravotní péče. Svou práci mohou sestry v terénu vykonávat díky svým zásobám. Nejkritičtější nedostatek je roušek. Respirátory nejsou vůbec. Rukavice, dezinfekce, návleky postupně dochází. "Věříme, že nám objednaný ochranný materiál dorazí co nejdříve. Nutně potřebujeme zejména respirátory a roušky. S materiálem šetříme, jak se dá, abychom naše klienty a pracovnice nevystavili žádnému riziku," říká vedoucí Charitní ošetřovatelské služby v Mladé Boleslavi Pavlína Šimková.

Koronavirem se jejich práce významně nezměnila. O pacienty v domácnosti se starají stále stejně. U neakutních případů, jedná se zejména o rehabilitaci, došlo na přání pacientů na omezení návštěv. Se svou zdravotní sestrou jsou však v telefonickém spojení.
"Lidé péči potřebují. V současné době obzvláště psychickou. Bojí se. Někteří jsou vyplašení, když k nim přijdeme v rouškách. Uklidňujeme je. Vysvětlujeme jim, jak je to důležité, chráníme tím jejich zdraví. Naše sestry k celé situaci přistupují zodpovědně, s klidem. Nezmatkují. Je to jediná cesta, jak ochránit sebe i ostatní," popisuje Pavlína Šimková.

Tříkrálová sbírka 2020
Dárcovské konto
 

Charitní šatník je do odvolání UZAVŘEN.

Naše pracovníky je od 23. 3. 2020 možné kontaktovat POUZE na mobilním telefonu.

 

Děkujeme za pochopení.

 
 

Nepřijímáme věci do šatníku!

Velmi si vážíme toho, že se snažíte pomoci. V současné době je však náš charitní šatník uzavřený a naše skladovací prostory jsou již nyní plné.

Prosíme, abyste nám věci nevozili.

Děkujeme za pochopení.