Férová snídaně v Roudnici nad Labem

Férová snídaně v Roudnici nad Labem

Druhá květnová sobota patří Světovému dni pro fair trade. V rámci této události byla v Zámecké zahradě v Roudnici nad Labem připravena Férová snídaně, která byla spojená s tradičním Sociálním majálesem. Akce se koná po celé České republice a probíhá ve stejném čase, tzn. od 10 - 12 hodin. Roudnice n. L. se k této akci připojila poprvé.

Cílem je podpořit pěstitele, obchody fair trade, získat informace o neziskových organizacích a sociálních službách. Poskytovatelé těchto služeb na území Roudnice n. L. si pro návštěvníky připravili výborné výrobky. Farní charita Roudnice nad Labem například "férové kapkejky", domácí vánočky, Diecézní charita Litoměřice zde byla zastoupena svým Poradenským centrem, které se reprezentovalo domácími kremrolemi. 

O kulturní program se zasloužili návštěvníci Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Farní charity Roudnice nad Labem, které si připravilo taneční vystoupení. Tanečníkům patří velké poděkování a poklona, neboť během jejich ukázky romských tanců počasí příliš nepřálo.