Dárci Tříkrálové sbírky ve Štětí přispěli k pořízení invalidních vozíků.

Dárci Tříkrálové sbírky ve Štětí přispěli k pořízení invalidních vozíků.

Pondělí s datem 28. 5. 2018 se stalo důležitým mezníkem pro dobrovolnictví ve městě Štětí.

Došlo zde ke slavnostnímu otevření dobrovolnického centra Dobro-volně. Zakladatelkou spolku je Věra Andrtová, která svým nadšením získala další dobrovolníky. Spolu s Barborou Martínkovou zacílily letošní Tříkrálovou sbírku ve Štětí na potřeby méně mobilních seniorů. Finanční výtěžek měl sloužit ke koupi invalidního vozíku, aby se i lidé se zdravotním omezením nemuseli vzdát delších procházek či pobytu na čerstvém vzduchu.

Ve Štětí a přilehlých obcích vybralo na 60 koledníků celkem 45 296 Kč. Dvě třetiny vykoledovaných peněz zůstávají v regionu, proto se z nich mohly zakoupit rovnou dva invalidní vozíky. Spolku Dobro-volně je pak slavnostně předala zástupkyně Diecézní charity v Litoměřicích Eva Hadašová.

Vozíky budou využity dobrovolníky a rodinnými příslušníky obyvatel Domu s chráněnými byty či Domu s pečovatelskou službou ve Štětí za účelem společného trávení volného času. Předsedkyně nového spolku Andrtová uvedla, že: „Vozíky nejsou jen prostředkem, jak jít se seniory na procházku, ale jsou také velikou motivací pro uspořádání mnohem větších akcí. Třeba už v letošním roce splní přání hned několika seniorů, kteří by se jinak už nemohli zúčastnit tradičního mezinárodního Festivalu dechových orchestrů FEDO.“

Související galerie

Tříkrálová sbírka 2019
Dárcovské konto
 

Nebytový prostor k pronájmu

Od 1. 4. 2019 je možné pronajmout nebytový prostor na Mírovém náměstí v Litoměřicích - č.p. 15 - přízemí.

Prostor k pronájmu je tvořen vstupní chodbičkou, WC s umyvadlem a nebytovou místností cca 20m2. Všude je zavedena elektřina. Topení je pomocí el. přímotopů.  Nebytový prostor má vlastní odpočtový měřič el. energie.

Pro více informací se obraťte na kontaktní osobu - Vlastimil Hnát - tel. 603 175 812.