Dar dojal maminku k slzám

Dar dojal maminku k slzám

Vánoční svátky se chystají prožít také obyvatelky  Domova sv. Máří Magdalény pro matky s dětmi.

Všechny bez výjimky mají trpké životní zkušenosti, ale jsou vděčné za vlídné zacházení a střechu nad hlavou pro sebe a své nejmilejší.
Těší je alespoň skutečnost, že na svoji situaci nejsou samy. Přesvědčili jsme se o tom v pátek odpoledne, kdy se tu péčí pedagožky Bc. Mirky Krajčovičové sešlo hned několik štědrých dárců najednou. Jedna z maminek je totiž vážně nemocná, a tak se bojí o osud svých dvou dětí Vlaďky a Mirečka. Opakovaně přijeli zástupci 1. SDZP družstva, kteří dohromady s telefonními operátory firmy Formica Group Praha přivezli 12 000 korun a ještě spoustu potřebných věcí, nepsaná patronka domova Marcela Dvořáčková z Děčína přidala dalších 10 000 korun od soukromého dárce pana Aleše Palka na léčbu, což nemocnou maminku dojalo k slzám. Kdokoliv se může přidat. Také Metropol se snažil přispět k adventní atmosféře a věnoval na přání obyvatelek domova suroviny na pečení vánočních dobrot a dětem ovoce.
Tím ale den v Jiřetíně nekončil. Děti na náměstí hromadně vypouštěly balónky s přáním Ježíškovi a pak přivítaly Mikuláše. 

Související galerie