Do sbírky se zapojila také mostecká Charita

Do sbírky se zapojila také mostecká Charita

Oblastní charita Most vybírala potraviny hned ve čtyřech obchodech, a to v  v Albertu v Mostě, Bille Litvínově, v Bille v Praze a v Tanvaldu.

Vybrané potraviny budou sloužit potřebným v dané lokalitě, potraviny a drogerie z Prahy bude rozdělená mezi potřebné v Duchcově, Oseku a Litvínově.

Z NPS máme všichni, kteří jsme se aktivně zúčastnili velice pozitivní náladu. Potkávali jsme většinou lidi ochotné pomoci. Dokonce se nám stalo, že muž, který přivezl vozík s nákupem, si vyndal jednu dvě drobnosti a následně nám celý nákup daroval do sbírky.

Co se nám na Národní potravinové sbírce líbilo a co nás letos překvapilo? Lidi byly fajn, nikdo nás vyloženě neposlal pryč, a ani si nikdo nestěžoval, že sám má málo. Lidé byli příjemní a mnozí přišli nakupovat právě proto, aby přispěli do NPS.

Například v prodejně v Tanvaldu jako první přispěli do vozíčků zaměstnanci Billy. Nakonec nás překvapila rodina - partneři s maminkou - milí lidé, kteří přišli asi půl hodinky před koncem sbírky a ptali se nás, co nám schází, aby nám to koupili. Nakupovali docela dlouho a my doufali, že jejich příspěvkem doplníme zbytek krabice. A když nakoupili, vzali si z přeplněného vozíku víno a ještě jednu láhev a celý zbylý nákup v hodnotě cca dva a půl tisíce korun nám předali - ten zbytek místa v krabici nám vážně nestačil.

Děkujeme tímto všem dobrovolníkům, kteří se zapojili do sbírky. Také děkujeme všem ochotným dárcům, kterým není lhostejné to, že někteří lidé mají opravdu málo. Děkujeme všem milým lidem, ochotným darovat ze svého.

Za OCHM Bc. Roman Koutný