Charita hledá dobrovolníky pro odborný dobrovolnický tým

Charita hledá dobrovolníky pro odborný dobrovolnický tým

Diecézní charita Litoměřice sestavuje tým odborných dobrovolníků, kteří budou pomáhat při povodních a jiných mimořádných událostech.

„Povodně nejen na Litoměřicku byly velkou zátěží pro všechny složky integrovaného záchranného systému a neméně pak pro nevládní neziskové organizace. Zároveň však přinesly spoustu nových zkušeností a podnětů k zefektivnění pomoci,“ říká Roman Striženec, koordinátor charitní povodňové pomoci v litoměřické diecézi.

Významnou součástí povodňové pomoci Charity byla pomoc dobrovolníků, které vyslala moravská Charita. Jednalo se o odborný tým proškolených a velmi zkušených lidí se špičkovým vybavením a bohatými zkušenostmi nejen z oblasti odklízení následků povodní, ale také psychosociální pomoci.

Tato zkušenost vedla Diecézní charitu Litoměřice k sestavení podobného týmu, který bude zasahovat při mimořádných událostech. „V první řadě potřebujeme sehnat alespoň deset lidí, ochotných v případě mimořádných událostí věnovat svůj čas na pomoc postiženým lidem. Těmto lidem zajistíme školení, očkování, veškeré vybavení a v případě povolání do služby také stravu a ubytování,“ vysvětluje pan Striženec a dodává: „Takový člen týmu by měl být domluvený se zaměstnavatelem, že v případě povodní či jiné mimořádné události bude uvolněn na 1 - 10 dní. Délku pomoci ponecháme na samotném dobrovolníkovi.“      

Kdo by se chtěl stát ve výjimečných situacích členem povodňového týmu (muž i žena), je starší 18- ti let, chce získat nové zkušenosti a zároveň předat ty své pro lepší pomoc obyvatelům Litoměřic, může se hlásit v Dobrovolnickém centru Diecézní charity Litoměřice e-mailem: dobrovolnici@dchltm.cz, nebo na telefonech: 734 435 168 a 416 531 361.

Související galerie