Mezinárodní konference v Jauernicku

Diecézní charita Litoměřice se podílela na přípravě mezinárodní konference, která probíhala 6.-7.11.2013 v Jauernicku v Německu.

Společně s charitami z  Německa a Polska připravila konferenci s názvem "Každý člověk je jiný. Učit se pracovat a bydlet pro lidi s a bez postižení."

Do Jauernicku se sjeli zástupci Diecézní charity Litoměřice (ČR), Diecézní charity Dresden-Meissen (Německo), Diecézní charity Görlitz (Německo) a Diecézní charity Legnice (Polsko), aby si vyměnili zkušenosti z práce s lidmi s a bez handicapu, navštěvující charitní zařízení v Euroregionu Nisa.

Připravovaný seminář navazuje na předchozí realizované konference v rámci Euroregionu Nisa. První konference s názvem „Angažovaná Charita- Dobrovolnictví bez hranic“ proběhla v roce 2010 ve Schmochtitz (Německo), druhá s názvem „Stárnoucí Evropa. Jak se s tím vyrovnávají sousedé?“ proběhla v roce 2011 v obci Brunów (Polsko) a v roce 2012 se uskutečnil seminář v Hejnicích v ČR s názvem "Silní pro život". 

Konference se uskutečnila za finančního přispění Evropské unie z Fondu malých projektů Ziel 3 /Cíl 3 s podporou Euroregionu Nisa.

Související galerie