Sociální metodik/-čka

Místo výkonu: Diecézní charita Litoměřice
Typ vztahu: Plný úvazek
Nástup: Dohodou
Výběrové řízení: Ano
Kontaktní osoba: Mgr. Jitka Nezbedová

Náplň práce:

  • metodické vedení sociálních služeb a souvisejících s činností v oblasti kvality sociálních služeb
  • poradenská a konzultační činnosti pro předsedy odborných kolegií, vedoucích sociálních služeb, sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách
  • tvorba podkladů pro materiály a stanoviska ke standardům sociálních služeb
  • metodická pomoc při zavádění novely zákona o sociálních službách do praxe
  • spolupráce s kolegiem sociálních metodiků na úrovni Charity ČR
  • absolvování cvičných auditů a skupinových metodických konzultací
  • evidence a předávání výstupů projektu, provedení počátečního a závěrečného mapování sociálních služeb v diecézi, účast na evaluaci projektu
  • spolupráce s garantem projektu a realizačním týmem projektu

Požadujeme:

  • VOŠ, VŠ vzdělání dle zákona 108/2006 o sociálních službách – sociální pracovník
  • praxi 5 let v poskytování sociálních služeb
  • znalost legislativy – zákon o sociálních službách a související předpisy
  • zkušenosti se zaváděním a revizemi SQSS výhodou
  • výborné komunikační a organizační schopnosti
  • analytické myšlení, pečlivost při vedení dokumentace
  • uživatelskou znalost práce na PC
  • čistý trestní rejstřík

Nabízíme:

  • zázemí silné české neziskové organizace
  • práci v příjemné a přátelské atmosféře
  • 5 týdnů dovolené
  • stravenky
  • pružná pracovní doba
Dárcovské konto