Litoměřické náměstí zaplnili tříkráloví koledníci

Litoměřické náměstí zaplnili tříkráloví koledníci

V úterý 3.1. se na litoměřickém Mírovém náměstí sešli koledníci Tříkrálové sbírky, aby jim požehnal litoměřický biskup. Náměstí bylo skoro plné.

Krátce před čtvrtou hodinou dorazil na litoměřické náměstí tříkrálový průvod složený z koledníků z Litoměřic a Lovosic v čele s třemi králi na koních. Na náměstí byl již připraven stánek Diecézní charity Litoměřice, kde se každý mohl ohřát horkým kakaem nebo svařeným vínem a nabídnout si vánočku. Na úvod zazpíval chlapecký pěvecký sbor Páni kluci, který celou akci i zakončil a následovala povzbudivá slova určená koledníkům z úst ředitelky Diecézní charity Litoměřice Růženy Kavkové. Ke koledníků i dárcům promluvila také Veronika Vedejová, koordinátorka Tříkrálové sbírky v litoměřické diecézi: „Děkujeme všem, kteří se jakkoliv zapojili a zapojí do Tříkrálové sbírky. Díky Vám můžeme pomáhat těm, kteří naší pomoc potřebují.“ Biskup Jan Baxant požehnal přítomným koledníkům a nezapomněl ani na požehnání kříd, kterými budou psát Tři králové na dveře požehnání.

Přestože výtěžek Tříkrálové sbírky není hlavním cílem, v loňském roce vykoledovala Diecézní charita Litoměřice 293 219 korun a v litoměřické diecézi se celkem vykoledovalo 2 201 357 korun. Věříme, že v letošním roce budeme moci pomáhat při nejmenším podobně.

Zapečetěné pokladničky mohou tříkráloví koledníci plnit od 1.1. do 15.1.2017.

Koordinátor Tříkrálové sbírky v litoměřické diecézi: Veronika Vedejová, telefon: 416 531 361, 734 435 168, e-mail: veronika.vedejova@ltm.charita.cz

Související galerie