Charity v Litoměřicích mají rozpečetěno

Charity v Litoměřicích mají rozpečetěno

Diecézní charita Litoměřice má rozpečetěny již všechny tříkrálové pokladničky.

Rozpečetila celkem 92 pokladniček, které koledovaly v obcích v okolí Litoměřic. V těchto pokladničkách byl výtěžek úspěšný, celkem se vybralo 233.287 Kč. Diecézní charita však koledovala na více místech litoměřické diecéze, celkem vykoledovala úctyhodných 293.219 Kč, což je téměř o 43.000 Kč více, než bylo loni (250 616,00 Kč). Definitivní výtěžek sbírky v litoměřické diecézi však bude znám až po rozpečetění všech charit a farností litoměřické diecéze, při čemž některé rozpečeťují až koncem ledna 2016.

V pondělí 18.1.2016 rozpečetila tříkrálové pokladničky také Farní charita Litoměřice a na výtěžek si rovněž nemohla stěžovat. Ve městě Litoměřice, kde koledovala, se do 39 kasiček vybralo 85 470,- Kč, což je téměř o 30.000,- více, než v loňském roce.

„Přestože ještě nemáme rozpečetěny všechny pokladničky, hodnotím letošní sbírku v litoměřické diecézi jako úspěšnou. Nemyslím tím jen výtěžek, ale také přístup všech, kteří se do sbírky jakýmkoliv způsobem zapojili. Ať už to byli dárci, kteří byli ke koledníkům i přes „proti – tříkrálovou“ kampaň velmi vstřícní nebo dobrovolníci, kteří s velkým nasazení pomáhali nejen při koledě, ale také při přípravách. Všem patří můj veliký obdiv a dík,“ hodnotí letošní koledu Veronika Vedejová, koordinátorka Tříkrálové sbírky v litoměřické diecézi.

Pokud se někomu koleda líbila a rád by se zapojil nebo chce rozšířit koledu do nové obce či města, stačí kontaktovat Veroniku Vedejovou na e-mailu: dobrovolnici@dchltm.cz

Související galerie