Tříkrálová sbírka láme rekordy

Tříkrálová sbírka láme rekordy

Stejně, jako Tříkrálová sbírka v rámci celé České republiky, tak i Tříkrálová sbírka v litoměřické diecézi letos přesáhla loňský rekord. Konečný výsledek Tříkrálové sbírky v litoměřické diecézi činí 1.870.840 Kč. Z toho Diecézní charita Litoměřice vykoledovala 288.083 Kč.

Posledním místem, kde stále zůstávaly zapečetěny tříkrálové pokladničky, byly Liběšice u Žatce. Zde koledovalo celkem 70 pokladniček, jejichž výtěžek činil úctyhodných 269 632 Kč. Celkový výnos Tříkrálové sbírky v litoměřické diecézi tedy přesáhl loňský rekord o 371 022 Kč.

„Nejprve bych ráda poděkovala všem dárců. Ať už hodí do kasičky jednu korunu nebo tisícikorunu, vždy svým příspěvkem vyjadřují Charitě podporu a vkládají jí důvěru, že se jejich peníze dostanou skutečně potřebným, čehož si nesmírně vážíme. Další velký dík patří také dobrovolníkům, a to jak dětem, tak vedoucím skupinek. Bez jejich podpory bychom takového výsledku nikdy nedosáhli,“ říká Veronika Vedejová, koordinátorka Tříkrálové sbírky v litoměřické diecézi a dodává: „Tak velký nárůst nás skutečně moc potěšil, musím ale uznat, že jsme byli na pokraji svých sil. Je to skutečně náročné a vyčerpávající období.“

Na webu www.dchltm.cz v sekci Tříkrálová sbírka jsou k dispozici výsledky Tříkrálové sbírky z jednotlivých míst litoměřické diecéze i informace o tom, kde tříkrálové peníze pomohou.

O projektech z minulých let a nových záměrech více také na: www.trikralovasbirka.cz.

Přispět do sbírky můžete zasláním DMS KOLEDA na číslo 87 777 (cena jedné DMS je 30 Kč, na pomoc potřebným jde 28,50 Kč. Službu provozuje Fórum dárců.). Podpořit sbírku je možné také příspěvkem na účet Tříkrálové sbírky číslo 66008822/0800 u České spořitelny, VS: 777).