Nejhezčí tříkrálová koruna

Nejhezčí tříkrálová koruna

Soutěž o nejhezčí tříkrálovou korunu, kterou vyhlásila Diecézní charita Litoměřice, zná vítěze.

 

Již pátým rokem probíhá na Diecézní charitě v Litoměřicích v rámci Tříkrálové sbírky soutěž o nejhezčí tříkrálovou korunu. Letos se zúčastnilo rekordních 50 korun z pěti různých škol. Soutěžní koruny se do Litoměřic sjely ze Základní školy J.E. Purkyně Libochovice, Základní školy Litoměřice, Ladova 5, Základní školy České Kopisty, Základní a mateřské školy Třebívlice a Základní školy Třebenice.

Po zhodnocení korun komisí putovala všechna první tři místa do Základní školy Ladova v Litoměřicích, kde první místo obsadila Eliška Kolbingerová ze 4.C, s korunou zdobenou zlatými korálky, na druhém místě skončila Anežka Mašková z 3.C, která ke zdobení využila mušle a třetí místo obsadila loňská vítězka Klárka Vyvialová z 5.A s korunou s barevným peřím  a korálky. 

Originalita korunám skutečně nescházela. Letošní novinkou byly mušle a pohádkové samolepky, kterými děti koruny ozdobily. Také rozdíly ve velikostech byly výrazné.

V Libochovicích dokonce místní žáci využili koruny k samotnému koledování.

Všichni účastníci soutěže byli odměněni dárkovou taškou a výhercům byly předány diplomy, medaile a další věcné ceny. „Věříme, že se příští rok přihlásí nejen do soutěže, ale také ke koledování opět více dětí,“ dodává Veronika Vedejová, koordinátorka Tříkrálové sbírky v litoměřické diecézi.

O projektech z minulých let a nových záměrech více na: www.trikralovasbirka.cz

Související galerie