Známe první výsledky Tříkrálové sbírky

Známe první výsledky Tříkrálové sbírky

Dnes 15.1.2013 proběhlo na Diecézní charitě (DCH) Litoměřice rozpečeťování většiny (77) tříkrálových pokladniček.

Celkový výtěžek z těchto pokladniček činí 139,741 Kč.

Rozpečeťování proběhlo pod dohledem pracovníka Městského úřadu Litoměřice, Bc. Dušana Boučka.

„Průběžný výsledek je již v tuto chvíli o deset tisíc vyšší, než byl výtěžek ze stejných míst v loňském roce, a to jsme ještě nerozpečeťovali v Mělníku a ve Štětí. Pevně věřím, že se podaří přesáhnout loňskou částku,“ hodnotí první výsledky sbírky Veronika Vedejová, koordinátorka Tříkrálové sbírky litoměřické diecéze.

Na účastníky rozpečeťování čekala i malá překvapení. Ne vždy vysypali z pokladniček pouze platné mince a bankovky. Kromě pár centů objevili také dvě pence, dva padesátníky a jeden papír z poznámkami.

„Každým rokem je v kasičkách nějaká ta rarita. Pro nás je to alespoň malé zpestření při jinak dost zdlouhavém rozpečeťování. Jen doufám, že ten papír s poznámkami nebude nikomu chybět,“ usmívá se Vedejová a dodává: „Letos však na nás čekalo ještě jedno překvapení. Vykoledovali jsme naší historicky první dvou tisíci korunu.“

Zbylé pokladničky prozatím zůstávají zapečetěny. Ve čtvrtek 17.1.2013 bude rozpečetěno 6 pokladniček v Mělníku a 7 pokladniček ve Štětí. Poslední 91. pokladnička prozatím zůstane zapečetěna pro případ, že by chtěl ještě nějaký dárce dodatečně na Tříkrálovou sbírku přispět. Rozpečetěna bude nejpozději 25.1.2013.

Celkem tedy bylo pod hlavičkou DCH Litoměřice zapečetěno 91 pokladniček, z toho 78 v Litoměřicích, 6 v Mělníku a 7 ve Štětí.

Tři králové DCH Litoměřice procházeli ulicemi měst a obcí od 2.1.2013 do 12.1.2013. 

Na Tříkrálové sbírce Diecézní charity Litoměřice se podílelo více než 160 koledníků v dětském věku a desítky dobrovolníků jako vedoucích tříkrálových skupinek. Společně prošli přes 40 obcí litoměřické diecéze a naplnili 91 zapečetěných tříkrálových pokladniček.

Výtěžek letošní sbírky bude použit na podporu vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí v Mongolsku nebo na pomoc potřebným v rámci litoměřické diecéze. Vzhledem k tomu, že si každý může určit vlastní záměr, na který 65% z celkového výtěžku použije, koledují například některé školy na vzdělávací pomůcky pro své handicapované žáky.

O projektech z minulých let a nových záměrech více na: www.trikralovasbirka.cz .

Související galerie