Tříkrálovým koledníkům požehnal biskup litoměřický

Tříkrálovým koledníkům požehnal biskup litoměřický

Do kostela Všech svatých v Litoměřicích se dne 2.1.2013 v 10:00 hodin sjeli koledníci Tříkrálové sbírky 2013 z různých koutů litoměřické diecéze, kde jim požehnal Mons. Mgr. Jan Baxant, biskup litoměřický.

V kostele se sešli zástupci koledníků z Litoměřic, Lovosic, Teplic, Ústí nad Labem a Mostu. Celkem zde bylo více jak padesát dětí. Koledníkům z dalších míst litoměřické diecéze požehnají duchovní v místě jejich působení. Po žehnání se pak již tradičně sešli v sídle Diecézní charity Litoměřice na Dómském náměstí k malému občerstvení.

Někteří hned po žehnání vyšli do ulic litoměřické diecéze, konkrétně do Počápel, Nučniček, Hrdel a navštívili také pana biskupa Jana Baxanta a litoměřické biskupství, kde místní pracovníci po celý rok vybírali peníze právě pro pokladničku Tříkrálové sbírky. Koledníky můžete potkávat až do 14.1.2013, kdy je Tříkrálová sbírka uzavřena a následuje sčítání výnosu sbírky.

Letošní Tříkrálovou sbírku se podařilo rozšířit i do míst litoměřické diecéze, kde se dříve nekoledovalo, například do Hlinné, Miřejovic či Trnovan. V těchto místech však koledují charity a farnosti, které již mají zkušenosti z minulých let. Diecézní charita Litoměřice má letos zatím více jak 160 koledníků a zapečetila celkem 91 pokladniček.

„Počet koledníků však vždy neodpovídá počtu tříkrálových skupinek, některé děti totiž koledují vícekrát,“ vysvětluje Veronika Vedejová, koordinátorka Tříkrálové sbírky litoměřické diecéze a dodává „definitivní počet koledníků a případné nové obce, kde bude Tříkrálová sbírka probíhat, budeme znát až po uzavření Tříkrálové sbírky 2013. Stále je totiž možnost se do sbírky se zapojit.“

Výtěžek letošní sbírky bude použit na podporu vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí v Mongolsku nebo na pomoc potřebným v rámci litoměřické diecéze. Vzhledem k tomu, že si každý může určit vlastní záměr, na který 65% z celkového výtěžku použije, koledují například některé školy na vzdělávací pomůcky pro své handicapované žáky.

O projektech z minulých let a nových záměrech více na: www.trikralovasbirka.cz.

Tradiční součástí sbírky je také Tříkrálový koncert, který se uskuteční v neděli 6. ledna 2013 od 18 hodin a v přímém přenosu jej uvede Česká televize na programu ČT 1.  

Přispět do sbírky můžete zasláním DMS KOLEDA na číslo 87 777 (cena jedné DMS je 30 Kč, na pomoc potřebným jde 27 Kč. Službu provozuje Fórum dárců.).

Podpořit sbírku je možné také příspěvkem na účet Tříkrálové sbírky číslo 66008822/0800 u České spořitelny, VS: 777).

Související galerie