Tříkrálová sbírka v Litoměřicích již přesáhla milion

Tříkrálová sbírka v Litoměřicích již přesáhla milion

Průběžné výsledky Tříkrálové sbírky v litoměřické diecézi hlásí jeden milion korun.

Přestože Tříkrálová sbírka byla ukončena ke 14.1.2013, stále ještě nejsou rozpečetěny všechny pokladničky, i tak již výnos přesáhl 1 milion korun. Výtěžek z  celkem 471 rozpečetěných pokladniček činí 1 054 228 Kč.

„Více jak 150 pokladniček se teprve bude rozpečeťovat, pevně doufám, že se nám podaří přesáhnout předloňský rekord, který činil 1 230 336 Kč“ uvedla ředitelka Diecézní charity Litoměřice, Růžena Kavková.

Na Tříkrálové sbírce se podílí nejen místní charity, obce a základní či mateřské školy, velkou podporou jsou také farnosti a dětské domovy. Například v Lounech se aktivně do sbírky zapojil místní pan farář Werner Horák, díky kterému se v Lounech podařilo vykoledovat 8 298,- Kč.

V Žatci se na koledě podílel Dětský domov pod vedením paní ředitelky Woloszczukové a pan farář Josef Špaček. Společně se jim podařilo vykoledovat 15 639 Kč.

Průběžné výsledky TS v litoměřické diecézi naleznete zde: http://dchltm.cz/trikralova-sbirka/trikralova-sbirka-2013/vysledky-ts-2013/.

Výtěžek letošní sbírky bude použit na podporu vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí v Mongolsku nebo na pomoc potřebným v rámci litoměřické diecéze. Vzhledem k tomu, že si každý může určit vlastní záměr, na který 65% z celkového výtěžku použije, koledují například některé školy na vzdělávací pomůcky pro své handicapované žáky.

O projektech z minulých let a nových záměrech více na: www.trikralovasbirka.cz.

Související galerie