Tři králové koledovali na litoměřickém náměstí

Tři králové koledovali na litoměřickém náměstí

V pátek 6.1.2012 v odpoledních hodinách koledovali tři králové na litoměřickém náměstí. O hudební doprovod se postarali žáci Základní umělecké školy Litoměřice se svým učitelem.

Diecézní charita Litoměřice zde měla stánek s prezentací a kolemjdoucí se za poslechu vánočních koled v podání tří saxofonistů mohli ohřát svařeným vínem, čajem či horkým kakaem.

„Myslím, že lidé byli třemi saxofonisty uprostřed náměstí mile překvapeni, nemluvě o občerstvení, které jsme zde nabízeli zdarma,“ popisuje Adéla Trochtová, koordinátorka Tříkrálové sbírky litoměřické diecéze.

Tříkrálová sbírka Diecézní charity Litoměřice vrcholí. Tři králové prochází ulicemi měst a obcí od 2.1.2012 a potkat je můžete až do 10.1.2012. Poslední obcí, kde litoměřičtí králové koledují, jsou Želkovice. 

Rozpečeťování většiny tříkrálových pokladniček se uskuteční 11.1.2012 v 9:00 hodin na Diecézní charitě Litoměřice (Dómské náměstí 10).

Každá tato sbírka má své poslání a cíl – obecným záměrem Tříkrálové sbírky roku 2012 je podpora charitního díla, pomoc rodinám a lidem v nouzi u nás i v zahraničí. Diecézní charita Litoměřice letos z Tříkrálové sbírky podpoří nově vzniklé Dobrovolnické centrum a terénní práci Poradny pro uprchlíky a migranty DCH Litoměřice.

Související galerie